Tenis: Federer kontra Nadal w finale Australian Open

To będzie mecz, na który czekają wszyscy fani tenisa. Już w niedzielę Szwajcar Roger Federer zmierzy się z Hiszpanem Rafaelem Nadalem w finale wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. Obaj Panowie stoczyli mordercze i pasjonujące boje w spotkaniach półfinałowych. Teraz najważniejszą rolę odegra odpowiednia regeneracja.

Roger Federer wygrał ze Stanem Wawrinką po 5 setach: 7:5, 6:3, 1:6, 3:6, 6:4. W dwóch początkowych partiach Szwajcar był świetny, ale potem nadszedł niespodziewany kryzys i o zwycięstwie musiała zadecydować piąta odsłona tego pojedynku.

Zwycięzca po meczu powiedział: „W połowie czwartego seta zdałem sobie sprawę, że moja gra wygląda coraz gorzej. Stan natomiast był rozluźniony, grał bardzo swobodnie i był pewny siebie. Na szczęście miałem przewagę dwóch wygranych partii. Pokonanie Stana to nie jest łatwa sprawa, zwłaszcza w pięciosetowym starciu.

Jestem zadowolony ze swojej postawy w piątym secie i z tego, jak wróciłem do gry. Wiedziałem, że muszę grać z większą intensywnością, być agresywniejszy, wcześniej atakować piłkę, dobrze serwować i wierzyć w to, że mi się uda. Nie mogłem też dopuszczać do takich sytuacji jak na początku, gdy on mógł mnie przełamać.”

Jeszcze bardziej dramatyczny i pasjonujący przebieg miał drugi półfinał pomiędzy Rafaelem Nadalem, a Grigorem Dimitrovem. Tam również do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było pięciu setów, a walka na korcie była niesamowita. Ostatecznie lepszy okazał się Hiszpan i ograł Bułgara 6:3, 5:7, 7:6 (5), 6:7 (4) 6:4.

Jak możemy przeczytać w serwisie Onet.pl: „To będzie ich dziewiąty pojedynek w walce o wielkoszlemowy tytuł i drugi w Melbourne. W 2009 roku lepszy okazał się Hiszpan. Po raz ostatni o taką stawkę dwaj mistrzostwie zmierzyli się w 2011 na kortach im. Rolanda Garrosa.”

W finale turnieju kobiecego dojdzie do rodzinnego pojedynku, w którym Serena Williams zmierzy się ze swoją siostrą Venus. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na te mecze. Nawet jeśli nie jesteście pasjonatami tenisa, to warto zobaczyć, jak grają najlepsi na świecie.