Tenis: Australian Open odbędzie się w innym terminie

Australian Open 2021 pierwotnie miał odbyć się w dniach 18-31 stycznia 2021. Przez pandemię koronawirusa konieczne jest przełożenie turnieju na późniejszy termin. Najbardziej prawdopodobne jest rozpoczęcie turnieju 8 lutego.

Głównym problemem w organizacji turnieju jest brak zgody stanu Wiktoria. W dobie koronawirusa po przybyciu do Australii konieczna jest dwutygodniowa kwarantanna. Sytuacja epidemiologiczna w Melbourne jest bardzo dobra, jednak władze miasta nie chcą niepotrzebnie ryzykować – stąd decyzja o późniejszym rozegraniu AO.

O nowym terminie rozpoczęcia rozgrywek (8 lutego 2021) poinformowała francuska gazeta „L’Equipe”, a informację potwierdził australijski „The Age”.

Według doniesień australijski związek tenisowy ma ściągnąć zawodników do Melbourne w połowie stycznia. Wtedy tenisiści przejdą obowiązkową kwarantannę oraz zostaną poddani kilku testom na koronawirusa. Zawodnicy będą mogli trenować w parach, a po uzyskaniu negatywnych wyników testów – w grupach czteroosobowych. Pokoje hotelowe będą mogli opuszczać tylko na 5 godzin dziennie, aby wyjść na kort, poćwiczyć na siłowni czy zjeść posiłek.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem