Tenis: 17 – latka na drodze Radwańskiej do kolejnej rundy

Agnieszka Radwańska dobrze rozpoczęła swój udział w turnieju WTA w Dubaju. Polka pokonała 6:3, 6:2 Belgijkę Elise Mertens i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych. W kolejnej rundzie zmierzy się z 17 – letnią Catherine Bellis. Nasza zawodniczka ma dobre wspomnienia z tej imprezy, ponieważ w 2012 roku udało się

Agnieszka Radwańska dobrze rozpoczęła swój udział w turnieju WTA w Dubaju. Polka pokonała 6:3, 6:2 Belgijkę Elise Mertens i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych. W kolejnej rundzie zmierzy się z 17 – letnią Catherine Bellis.

Nasza zawodniczka ma dobre wspomnienia z tej imprezy, ponieważ w 2012 roku udało się jej odnieść zwycięstwo. To na pewno wzmacnia krakowiankę od strony mentalnej, a to jak wiadomo jest jeden z najistotniejszych elementów w zawodowym sporcie.

Oto co reprezentantka Polski powiedziała po wczorajszej wygranej: „To prawdziwe wyzwanie grać z kimś pierwszy raz, ponieważ nie wiedziałam, czego mogę się po niej spodziewać. Zaczęłam dosyć wolno, ale teraz jestem po prostu szczęśliwa z dwusetowego zwycięstwa. Pierwszy pojedynek zawsze jest trudny, do tego warunki nie są łatwe, ponieważ piłka lata po korcie. Mam jednak nadzieję, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Wspaniale jest wrócić do miejsca, gdzie wcześniej się zwyciężało. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby znów sięgnąć tutaj po tytuł.”

Jej 17 – letnia rywalka jest nieobliczalna. Na turnieju w Dubaju wygrała już dwa mecze (z  Julią Putincewą oraz  Laurą Siegemund). O Amerykance po raz pierwszy zrobiło się głośniej, kiedy ta wyeliminowała Dominikę Cibulkovą w pierwszej rundzie US Open w 2014 roku. Warto podkreślić, że rywalka Polki plasowała się wówczas na  1208. miejscu w rankingu.

Radwańska swoją dzisiejszą rywalkę analizuje krótko: „Spotkam się z tenisistką, z którą wcześniej nie grałam. To bardzo młoda i utalentowana zawodniczka, dlatego mam nadzieję, że wygram nasz pierwszy pojedynek.”

My również mamy taką nadzieję. Dla wszystkich zainteresowanych tym spotkaniem informujemy, że mecz odbędzie się po godz. 16:00 polskiego czasu.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem