TCS: Stoch najlepszy w kwalifikacjach, wielka porażka Laniska!

Mimo świetnego skoku Graneruda na treningu to Kamil Stoch błysnął w kwalifikacjach. Polak wygrał dzisiejsze zmagania, Granerud był trzeci. W Bischofshofen nie wystąpi za to Anze Lanisek.

Halvor Egner Granerud postraszył w poprzedzającym kwalifikacje treningu, jednak to nie wystarczyło. Kamil Stoch zachował zimną krew i oddał daleki, świetny technicznie skok na 138 metr. Co prawda Norweg skoczył dalej (140.5 metra), jednak to jemu bardziej sprzyjał wiatr, a technika lądowania pozostawiała wiele do życzenia. Stoch wygrał dzisiejsze zmagania, a Granerud był trzeci. Zawodników rozdzielił inny Norweg – Robert Johansson.

Zobacz również: „Byłem sfrustrowany” – Granerud przeprasza za ostre słowa o Stochu

W pierwszej serii środowego konkursu wystąpi 7 Polaków. Na 6 lokacie kwalifikacje zakończył Kubacki, do którego należy rekord skoczni w Bischofshofen. Awans uzyskał również Żyła, Zniszczoł, Kot, Murańka oraz Stękała. W najlepszej dziesiątce klasyfikacji 69. Turnieju Czterech Skoczni na ten moment znajduje się czterech Polaków, pierwsze miejsce zajmuje Kamil Stoch z przewagą 15,2 punktów nad drugim Dawidem Kubackim.

Do zawodów sensacyjnie nie awansował Anze Lanisek. Słoweniec w kwalifikacjach zajął odległe 52. miejsce po lądowaniu na 108 metrze, co nie pozwoli na występ w konkursie. Brak awansu Laniska może dziwić każdego – 24-letni skoczek po trzech konkursach TCS zajmował 6 lokatę. Brak występu w Bischofshofen na pewno mocno wpłynie na końcowy wynik słoweńskiego skoczka.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem