TCS: Rekord skoczni Kubackiego, dwóch Polaków na podium w Ga-Pa!

Polscy skoczkowie fenomenalnie rozpoczęli rok. W najlepszej czwórce konkurs zakończyło trzech "biało-czerwonych", a Dawid Kubacki ustanowił nowy rekord skoczni.

Już w pierwszej serii oglądaliśmy dalekie skoki Polaków. Do drugiej części konkursu awansowało 5 z 7 „biało-czerwonych” – z konkursem pożegnał się Maciej Kot oraz Aleksander Zniszczoł, którzy zajęli ex-aequo 34. lokatę. W pierwszej dziesiątce po pierwszym skoku znalazł się Dawid Kubacki (2 miejsce), Kamil Stoch (3 miejsce), Piotr Żyła (8 miejsce) oraz Andrzej Stękała (6 miejsce). Pierwszą serię na fotelu lidera zakończył Halvor Egner Granerud.

Zobacz również: TCS: Siedmiu Polaków z kwalifikacją do drugiego konkursu!

Druga seria była popisem Kubackiego i Żyły. Popularny „Wiewiór” awansował z 8 na 3 pozycję i zagwarantował sobie podium noworocznego konkursu. „Petardę” odpalił Kubacki, który wylądował na 144 metrze ustanawiając nowy rekord skoczni. Do skoku Graneruda trzech „biało-czerwonych” zajmowało trzy pierwsze miejsca, jednak Norweg rozdzielił Polaków i zakończył konkurs na drugim miejscu.

W klasyfikacji generalnej 69. Turnieju Czterech Skoczni prowadzi Granerud, drugi jest Karl Geiger. Trzecią i czwartą pozycję zajmuje Stoch i Kubacki. 7 lokata należy do Andrzeja Stękały, a 10 do Piotra Żyły.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem