TCS: Granerud zwycięzcą kwalifikacji, Kubacki na trzecim miejscu!

Za nami dwa konkursy 69. Turnieju Czterech Skoczni. W niedzielę odbędą się trzecie zawody (Innsbruck), które poprzedziły sobotnie kwalifikacje. W najlepszej dziesiątce znalazło się trzech Polaków.

Sobotnie kwalifikacje wygrał lider Pucharu Świata – Halvor Egner Granerud. Norweg prowadzi również w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni, lecz jego przewaga po dwóch konkursach nie jest jednak tak okazała jak w przypadku klasyfikacji o Kryształową Kulę. Drugi Geiger traci do niego 4 punkty, trzeci Stoch 6.7 punkta, a czwarty Kubacki – 8.6 punkta.

Zobacz również:  TCS: Rekord skoczni Kubackiego, dwóch Polaków na podium w Ga-Pa!

W kwalifikacjach najlepszym „biało-czerwonym” był Dawid Kubacki, który zakończył je na 3 pozycji lądując na 128 metrze. Piątą lokatę zajął Kamil Stoch, który wylądował o 3 metry bliżej niż Kubacki. W najlepszej dziesiątce znalazł się również Piotr Żyła (8 miejsce – 125.5 metra). 13 lokata należy do Andrzeja Stękały, który w ostatnim czasie prezentuje się bardzo solidnie. W pierwszej serii niedzielnego konkursu ujrzymy komplet Polaków – kwalifikacje uzyskał również Kot, Murańka oraz Zniszczoł.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem