Włosi znaleźli w Ekstraklasie następcę Krzysztofa Piątka. Nawet cena ta sama!

Na transferze Krzysztofa Piątka do Serie A Cracovia zarobiła około czterech milionów euro. "Ludzie we Francji płakali ze śmiechu, że sprzedaliśmy go za takie pieniadze" - mówił już w jednym z wywiadów właściciel "Pasów" Janusz Filipiak. Wkrótce w tym samym kierunku i za tę samą cenę do Włoch może pójść kolejny utalentowany napastnik z Ekstraklasy.

Genoa może traktować transfer Piątka jako jedną z najbardziej opłacalnych transakcji w historii. W ciągu zaledwie pół roku z zainwestowanych czterech milionów euro wygenerowała ponad 30 (tyle dostała za Polaka od AC Milan), a dodatkowo zyskała piłkarza, który strzelał gole praktycznie co mecz. Nic dziwnego, że mogłaby chcieć ten manewr powtórzyć.

Genoa ustawia się w kolejce po napastnika Jagiellonii Patryka Klimalę. 21-latek nie ma póki co takich osiągów w polskiej lidze, jak Piątek, ale strzelił w tym sezonie już 7 goli. Przemawia za nim wiek, duży potencjał… i cena.

Jak informuje dziś Przegląd Sportowy, to jedyny zawodnik klubu z Białegostoku, który ma wpisaną w umowę klauzulę odstępnego. Opiewa na 4 miliony euro – czyli racjonalne pieniądze, na które stać Genoę, by wykupić utalentowanego zawodnika z niżej notowanego rynku, jak polski. Dla Włochów tego typu transfer nie byłby przesadnym wysiłkiem – tylko w ostatnich kilku sezonach przeprowadzili co najmniej dziesięć wyraźnie droższych.

https://twitter.com/czesmich/status/1185625606215606273?s=20

Klimala to młodzieżowy reprezentant Polski, w którym Czesław Michniewicz widzi wielki potencjał. Były trener Jagi Ireneusz Mamrot przyznaje, że miał do wykonania z młodym napastnikiem wielką pracę w obszarze mentalnym. Przy czym należy mu oddać, że ma cechy potrzebne w poważnym futbolu – pozytywną bezczelność i pewność siebie. Mierzy wysoko, co łączy go z Piątkiem.

Nie będzie wielkim zdziwnieniem, jeśli władze Genoi spróbują powtórzyć manewr, który już raz im się bardzo opłacił i postanowią wyłuskać talent z polskiej Ekstraklasy.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem