Tak wyglądałby skład Sportingu, gdyby nie sprzedawał swoich gwiazd

06.10.2021
Sporting po 19 latach znów został mistrzem Portugalii - i to pomimo tego, że w ciągu tych lat ze stołecznego klubu odchodzili wielcy piłkarze, z Cristiano Ronaldo na czele. Jak silna byłaby drużyna z Lizbony, gdyby nie sprzedawała swoich gwiazd?

Niemiecki portal Transfermarkt zestawił skład złożony z zawodników, którzy mogliby grać teraz dla Sportingu – przy założeniu, że żaden z nich nie zamieniłby klubu z Lizbony na żaden inny. Cristiano Ronaldo nie jest jedyną gwiazdą w tym zestawieniu – dość jasno świeci choćby ta Bruno Fernandesa, który odmienił oblicze Manchesteru United po przenosinach do Premier League. W poniższym składzie tylko jeden piłkarz jest częścią obecnej drużyny ze stolicy Portugalii, która w tym sezonie Ligi Mistrzów przegrała 1:5 z Ajaksem i 0:1 z Borussią Dortmund.

Tak mógłby wyglądać skład Sportingu bez transferów wychodzących:

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem