Tak Szczęsny zatrzymał Romę! „Plebiscyt na mecz roku zamknięty…”

Wojciech Szczęsny został bohaterem Juventusu, ratując Starej Damie trzy punkty w końcówce szalonego meczu z AS Romą! Reprezentant Polski obronił rzut karny oraz sytuację sam na sam. Wcześniej Juventus w ciągu siedmiu minut strzelił trzy gole i odrobił wyraźną stratę do rzymian.

Podopieczni Jose Mourinho rozpoczęli mecz spektakularnie. Tammy Abraham, dla którego była to już druga dogodna okazja, w 11. minucie otworzył wynik, celną główką po rzucie rożnym. Szybkie wyrównanie dał wprawdzie Paulo Dybala, ale Juventusowi mecz wcale się nie układał. Lepsze wrażenie sprawiała Roma, która tuż po przerwie wyszła na prowadzenie po dość szczęśliwym trafieniu Mkhitaryana. Po uderzeniu Ormianina, piłka odbiła się od obrońcy Juve i przelobowała Wojciecha Szczęsnego.

Ozdobą spotkania był gol na 3:1 dla Romy. Lorenzo Pellegrini przymierzył idealnie z rzutu wolnego. Bramkarz reprezentacji Polski był bez szans.

Wszystko, co najlepsze, miało się jednak dopiero wydarzyć! Juventus zanotował fenomenalną końcówkę, strzelając trzy gole w odstępie siedmiu minut – między 70. a 77. minutą gry. Trafiali kolejno: Locatelli, Kulusevski oraz De Sciglio. Z 3:1, na tablicy wyników zrobiło się 3:4.

Wtem z boiska, za zagranie ręką we własnym polu karnym, wyleciał Matthijs de Ligt – i znów nic nie było w tym meczu pewne i oczywiste!

Do piłki ponownie podszedł kapitan Romy – Pellegrini, który już raz tego dnia nie dał szans Szczęsnemu, jednak z jedenastu metrów nie zdołał go pokonać. Wojtek obronił czwarty rzut karny w Serie A od rozpoczęcia minionego sezonu. Dobrze wyczuł intencje strzelającego.

Śmiało możemy mówić o tym, że Szczęsny uratował Juventusowi punkty, bowiem w samej końcówce wygarnął jeszcze piłkę spod nóg Abrahama, który wyszedł na „sam na sam”.