Tak się pozyskuje kibiców na całe życie! Pierwszy sukces Mourinho w Tottenhamie

Czasem nie potrzeba wielkich rzeczy, drobny gest, pokazanie ludzkiej twarzy, wyjście do kibica - by "zrobić mu dzień" albo nawet związać go z klubem na zawsze. Wydaje się, że to pierwsze, co naprawdę udało się Jose Mourinho w barwach Tottenhamu.

Pamiętacie zapewne historię chłopca do podawania piłek, który w trakcie meczu z Olympiakosem Pireus, zasłużył na wielkie pochwały ze strony „The Special One”. Dzieciak, siedząc za linią boczną boiska, zareagował na tyle inteligentnie i trzeźwo, że swoją reakcją, szybkim podaniem wylatującej poza plac piłki, umożliwił Tottenhamowi zdobycie gola.

Mourinho podszedł do niego zaraz po zdobytej bramce, przybił piątkę, wyściskał, a na koniec komplementował w wywiadach i na konferencji prasowej. Chciał zaprosić chłopaka także do szatni, ale ten… w międzyczasie gdzieś zniknął.

„Very good ball boy”, jak określił go sam Mourinho, oczywiście został odnaleziony przez klub i dziennikarzy. Mówił zmieszany, że Jose „zrobił mu dzień”. Uważał, że on sam nie zrobił niczego wielkiego, po prostu w dobrym momencie podał piłkę do odpowiedniego gracza. „Mourinho nie musiał wykonać aż tak miłego gestu…”.

https://twitter.com/SpursOfficial/status/1200781963398930435?s=20

Drobna, lecz niezwykle sympatyczna historia ma dziś swoje post scriptum. Chłopiec rzeczywiście trafił na spotkanie zespołu. Został zaproszony, by razem z piłkarzami Tottenhamu zjeść wspólny posiłek w ośrodku treningowym. Callum Hynes, bo tak ma na imię, miał okazję zbić piątki, porozmawiać ze swoimi idolami, a nawet odebrać podziękowania od Harry’ego Kane’a i Delle Alego, których tak dobrze obsłużył kluczowym podaniem.

Jestem wielkim fanem Tottenhamu, więc zapewne zapamiętam to do końca życia – mówi dzieciak. Brawo Jose Mourinho i brawo drużyna, tak to się robi!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem