Tak polscy skoczkowie świętowali złoto Piotra Żyły! Szalona radość!

Spontaniczna radość Piotra Żyły po sobotnim sukcesie i zdobyciu złotego medalu mistrzostw świata na skoczni normalnej, to coś nie do podrobienia! Zobaczcie jak cała ekipa polskich skoczków, ramię w ramię, wieczorem świętowała sukces kolegi!

Wyniki treningów i serii próbnej wskazywały, że o tytuł mistrza świata może ponownie powalczyć Dawid Kubacki. 1 marca 2019 roku miał miejsce „Cud w Seefeld”, szalony konkurs zakończony polską euforią. Kubacki po pierwszej serii zajmował dalekie 27. miejsce. Warunki pogodowe zmieniały się jak w kalejdoskopie, organizatorzy przesuwali belkę. Kubacki oddał znakomity skok, którego – jak się później okazało – nie pobił żaden ze skaczących po nim 26 zawodników. Tegoroczne zawody nie miały aż tak nieprawdopodobnego przebiegu, niemniej na myśl o złocie Piotra Żyły nie sposób się nie uśmiechnąć. Polak triumfował poi lotach na odległość 105 i 102,5 metra. Prowadził po pierwszej serii i wygrał z przewagą ponad 3 punktów nad Karlem Gaigerem. Był tego dnia najlepszy, bez ingerencji natury i nieprzewidywalnych podmuchów wiatru.

Polacy nie mogli pozwolić sobie na spektakularne świętowanie sukcesu, bo już w niedzielę Dawid Kubacki i Piotr Żyła występują w konkursie drużyn mieszanych. Jednak emocji nie zabrakło!

Było „We are the champions!” w drodze powrotnej do bazy, był szampan i radość całej ekipy, co najmniej jakby sukces dotyczył konkursu drużynowego. Piotra Żyłę w hotelu Polaków przywitały gromkie brawa. Radość była szalona.

Piotr Żyła mistrzem świata!

Głos zabrał też Michal Dolezal. „Chciałbym podziękować zawodnikom i sztabowi, bo jesteśmy teamem i raz wygrywa ten, a raz wygrywa drugi, ale zawsze wygrywamy i przegrywamy razem. Bardzo duże gratulacje dla mistrza świata Piotra Żyły”.

Szczegółowe kulisy można obejrzeć na kanale „SkaczemyPL”.

 

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem