Tak Lewandowski strzelił Freiburgowi [WIDEO]

Robert Lewandowski strzelił kolejną bramkę dla Bayernu Monachium. Dziś otworzył wynik w wygranym 2:1 spotkaniu z Freiburgiem.

Bayern potrzebował rehabilitacji po porażce ligowej z Borussią Moenchengladbach oraz odpadnięciu z Pucharu Niemiec z drugoligowym Holstein Kiel. I zaczął od mocnego uderzenia już w pierwszych minutach.

W siódmej minucie trójkową akcję skonstruowali Gnabry – Mueller i Lewandowski. Mueller popisał się znakomitą asystą. Uruchomił „Lewego” bez przyjmowania piłki i chwili zastanowienia, a reprezentant Polski trzeźwo to zagranie wykorzystał. Wyszedł przed stopera Freiburga i nie dał szans bramkarzowi.

Dla Lewandowskiego to 21. trafienie w bieżącym sezonie Bundesligi. Potrzebował do tego 16 kolejek, co oznacza, że pobił właśnie kolejny rekord. Nikt wcześniej nie miał tak wielu bramek na tym etapie sezonu. Gerd Mueller w sezonie 1968/1969 miał ich 20.

Lewandowski jest na dobrej drodze, by odebrać Muellerowi jego historyczny rekord 40 goli w sezonie, osiągnięty w latach 1971/72. Jeśli tylko zdrowie dopisze, bo nie ulega wątpliwości, że w przeddzień mistrzostw Europy będzie to kluczową kwestią na napastnika Bayernu.

Bayern pokonał Freiburg 2:1. W 62. minucie gry goście wyrównali, jednak nie cieszyli się długo z pozytywnego wyniku. 12 minut później rezultat ustalił Thomas Mueller.

Napoli zmasakrowało Bartłomieja Drągowskiego. Piękny gol Piotra Zielińskiego! [SKRÓT]