Tak Jarosław Niezgoda świętował pierwszy tytuł w MLS. Nietypowo!

Były napastnik Legii Warszawa wygrał turniej MLS Is Back, który w tym roku zastąpił sezon ligowy i wyłonił mistrza Stanów Zjednoczonych, który zakwalifikuje się do CONCACAF Ligi Mistrzów. Piłkarze Portland Timbers zdobycie trofeum świętowali z kibicami, choć w niecodzienny sposób...

Chociaż Jarosław Niezgoda opuścił Ekstraklasę po połowie sezonu, z czternastoma bramkami został najlepszym polskim strzelcem w naszej lidze. Wejście napastnika w Major League Soccer opóźniła pandemia koronawirusa. Normalne rozgrywki anulowano, a 24 drużyny przeniosły się na Florydę, by podczas jednego zgrupowania rozegrać turniej składający się z fazy grupowej i pucharowej, który trwał do dzisiejszej nocy. Dlatego też polski napastnik zadebiutował w nowych barwach dopiero 14 lipca. Wszedł na ostatnie dziesięć minut w wygranym 2:1 starciu z Los Angeles Galaxy. Identycznym wynikiem zakończyło się spotkanie z Houston Dynamo, gdzie zagrał dwa razy dłużej. Pierwszy mecz, który rozpoczął w wyjściowym składzie Portland Timbers, uświetnił pierwszym golem. Szybko zdobytym, bo już w siódmej minucie spotkania.

Z Cincinatti FC wszedł na boisko tuż po godzinie gry i znów wpisał się na listę strzelców. Co więcej, tym razem zrobił to i w regulaminowym czasie, i serii rzutów karnych. Dwukrotnie pokonał polskiego bramkarza, Przemysława Tytonia. Jego wykorzystana jedenastka przesądziła o awansie Timbers do ćwierćfinału turnieju MLS is Back. W ćwierćfinale i półfinale również wchodził z ławki, zaliczając kolejno 38 i 34 minuty. Zaliczył jedną asystę. W finale piłkarze Portland Timbers zmierzyli się z Orlando City i wygrali 2:1.

Zwycięstwo świętowali z kibicami, choć nie tak, jak zwykle…

Jarosław Niezgoda w finale po raz kolejny został wprowadzony na plac gry z ławki – tym razem w 67 minucie. Nie miał zbyt wielu okazji, nie poprawił dorobku w klasyfikacji kanadyjskiej, ale mógł świętować tytuł. I to z fanami, który połaczyli się z klubem za pomocą aplikacji Zoom. Klub Niezgody natomiast otrzymał ponad milion dolarów nagrody, a także zakwalifikował się do CONCACAF Ligi Mistrzów.