Tak Jan Błachowicz stracił pas mistrza UFC [WIDEO]

Jan Błachowicz stracił pas mistrza świata UFC w kategorii półciężkiej. W sobotę w Abu Dhabi przegrał z Gloverem Teixeirą, przez poddanie w drugiej rundzie.

Jan Błachowicz po raz kolejny bronił mistrzowskiego pasa, zdobytego podczas UFC 253 w walce z Dominickiem Reyesem. Polski fighter utrzymał tytuł czempiona, pokonując w marcu Israela Adesanyę. Teraz jednak znów będzie musiał wspinać się na szczyt. Brazylijski pretendent do pasa mocno ruszył na Błachowicza. Już w pierwszej rundzie pokazał swoją dominację, co udokumentowały zresztą karty sędziowskie. Trafił go w stójce, a następnie sprowadził do parteru. Pojedynek rozstrzygnął w drugiej odsłonię walki. Błachowicz zachwiał się po mocnym ciosie, po czym Teixeirą wykończył go w parterze.

42-letni rywal Polaka założył mu duszenie zza pleców, po którym rywal musiał odklepać. „To była czysta, perfekcyjna technika mataleo” – ocenił po walce Błachowicz.

Janek był mocno krytyczny wobec swojej postawy. „Legendarna polska siła tym razem została w pokoju. Nie pokazałem niczego, brawa dla Glovera za zasłużone zwycięstwo” – stwierdził, dając jednocześnie do zrozumienia, że wróci silniejszy.

„Nie kończę kariery, nigdzie się nie wybieram”.

https://twitter.com/ufceurope/status/1454557546556055553?s=21

W triumfalnym stylu porażkę Polaka skomentował na Twitterze inny legendarny fighter – Jon Jones, z którym Błachowicz miewał w przeszłości na pieńku. Głośno mówił o tym, że Amerykanin przeszedł do wyższej kategorii wagowej, bo wiedział, że w półciężkiej z nim przegra. „Wygraj 10 mistrzowskich pojedynków, a dopiero potem paraduj jako świetny zawodnik, przed którym uciekłem” – odgryzał się Jones. Teraz również wykorzystał okazję, by wbić szpilkę Jankowi:

„Oto, co się dzieje, kiedy gadasz głupoty, nie skupiając się na przeciwniku przed tobą. Kolejny, który gryzie piach…” – napisał na Twitterze po walce Błachowicza.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem