Tak będzie wyglądało pożegnanie Łukasza Fabiańskiego z kadrą. Szczegóły!

Polski Związek Piłki Nożnej ustalił z Łukaszem Fabiańskim szczegóły jego pożegnalnego spotkania w reprezentacji Polski. „Fabian” po raz ostatni z orzełkiem na piersi wystąpi w październiku przeciwko San Marino. Wyjdzie na ten mecz od pierwszej minuty.

Łukasz Fabiański, który latem poinformował o zakończeniu swojej reprezentacyjnej kariery, początkowo rozmawiał o sposobie pożegnania z kibicami ze Zbigniewem Bońkiem. Nie był pewien czy jego następca, Cezary Kulesza, będzie skłonny zrealizować te plany, jednak okazuje się, że wszystko odbędzie się w odpowiednim momencie i z klasą. Bramkarz West Ham United przyjedzie na październikowe zgrupowanie kadry i w meczu eliminacji mundialu z San Marino zagra w pierwszym składzie. Najprawdopodobniej otrzyma kilkadziesiąt minut na boisku, a w trakcie drugiej połowy zostanie zmieniony.

Kibice na Stadionie Narodowym i koledzy z reprezentacji pożegnają go tradycyjnym szpalerem. „Fabian” otrzyma także koszulkę z numerem 57, symbolizującą jego liczbę występów w kadrze.

Pewien paradoks polega na tym, że wielu sympatyków futbolu w Polsce chętnie widziałaby Łukasza w składzie w każdym z kolejnych meczów kadry. Wobec poważnego regresu formy Wojciecha Szczęsnego, błyskawicznie pojawiła się tęsknota za zawsze rzetelnym i pewnym „Fabianem”. Jego decyzja jest jednak nieodwołalna.

Mamy wielu znakomitych bramkarzy, którzy – podobnie jak ja kiedyś – czekają na swoją szansę w drużynie narodowej. Niech spełniają swoje marzenia! Ja chciałbym skupić się teraz wyłącznie na karierze klubowej. Przede mną kolejny wymagający sezon w Premier League, a mój West Ham United zagra również w Lidze Europy.

Jak informuje serwis Sportowe Fakty WP, ostatni mecz w kadrze z trybun obejrzą najbliżsi Łukasza Fabiańskiego. Dostaną do swojej dyspozycji jedną z lóż na Stadionie Narodowym.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem