Fatalny błąd! Po tym meczu Ligi Mistrzów zmarło kilkadziesiąt osób…

Angielski National Health Service opublikował szokujące dane. Dotyczą pandemii COVID-19 w kontekście marcowego, hitowego spotkania Ligi Mistrzów pomiędzy Livepoolem a Atletico Madryt. Brytyjczycy twierdzą, że wydarzenie przyczyniło się do śmierci 41 osób. Było ostatnim w tym sezonie Champions League, rozegranym z udziałem kibiców.

11 marca 2020 roku rozegrano ostatni mecz bieżącej edycji Ligi Mistrzów. Liverpool podejmował Atletico Madryt i choć mecze m.in. we Francji toczyły się już bez udziału kibiców, na Anfield Road spotkało się 52 tysiące widzów! Około trzy tysiące spośród nich to sympatycy Atleti, którzy przyjechali z Hiszpanii. Istnieje już wiele raportów mówiących o tym jak mecze piłkarskie przyczyniały się do rozprzestrzeniania wirusa. Takim, o którym mówi się, że był wręcz „bombą biologiczną”, było starcie Atalanty Bergamo z Valencią. Tym razem jednak National Health Service opublikowało sztywne i szokujące dane.

Brytyjczycy twierdzą, że obecność na trybunach Anfield Road w dniu 11 marca 2020 przyczyniła się do śmierci 41 osób!

Oczywiście nie można wykluczyć, że do części zakażeń, które zakończyły się aż tak tragicznie, mogło dojść w innych okolicznościach i miejscach. Najwyraźniej jednak National Healt Service dysponuje danymi, które mówią wprost o korelacji między śmiercią 41 osób, a obecnością tamtego dnia na stadionie. UEFA zezwoliła na rozegranie spotkania z udziałem publiczności, choć hiszpański rząd zdecydowanie to odradzał i apelował do sympatyków Atletico, by nie wyjeżdżali z kraju.

Carlo Ancelotti o Liverpool – Atletico:

Usłyszałem od Kloppa w prywatnej rozmowie, że gra w tych warunkach była kryminałem. Uważam, że miał rację.

W Wielkiej Brytanii, w momencie rozgrywania spotkania, było stwierdzonych 500 przypadków wirusa COVID-19. Aktualnie licznik wskazuje ponad 260 tysięcy zakażeń oraz 36 tysięcy zgonów. To pokazuje jak duża odpowiedzialność spoczywa na barkach organizatorów rozgrywek, którzy decydują nie tylko o aktywności samych piłkarzy, lecz również o udziale kibiców.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem