Szokujące! Tomasz Hajto pożyczył wielką kwotę od niepełnosprawnego. Tonie w długach?

Były piłkarz Polonii Warszawa Rafał Kosiec od czterech lat żyje w parmanentnym bólu, po wypadku w wyniku którego doszło niestety do złamania kręgu szyjnego. Do dziś nie odzyskał pełnej sprawności. Oprócz tego, że sam zbiera fundusze na bardzo drogą operację w USA, założył fundację "Doliczony Czas". Jak informuje Przegląd Sportowy, z prywatnych środków pożyczył 200 tys. zł Tomaszowi Hajcie. A ten niestety przekroczył wszelkie terminy zwrotu pieniędzy.

Panowie znają się sprzed pięciu lat, kiedy Tomasz Hajto był trenerem w GKS-ie Tychy. 62-krotny reprezentant Polski przekazał m.in. swoją koszulkę na licytację po wypadku kolegi. Ponownie odezwał się do niego na początku 2019 roku. Poprosił o pożyczkę, na leczenie chorego ojca. Później raz jeszcze – na własną operację ścięgna Achillesa. Niepełnosprawny piłkarz przyznaje w Przeglądzie Sportowym, że sam otrzymał od ludzi tak wiele pomocy, że czuł powinność by się odwdzięczyć.

Rafał Kosiec w PS o pożyczce dla Hajty:

To moje prywatne pieniądze, które dostałem z odszkodowania po wypadku. Odkładałem je na operację.  Nie oddał mi ani złotówki, mimo że bardzo się tego dopominałem. Dzwoniłem do niego wiele razy, wysyłałem wiadomości. Przez miesiąc zero odzewu, milczał. Gdy minął termin spłaty, a on nie odpowiadał, zacząłem mieć duże wątpliwości, czy na pewno odzyskam pieniądze. 

Kosiec przyznaje, że nie wierzyl, że ktokolwiek mógłby postąpić nie fair względem człowieka, który sam zbiera na operację mającą przywrócić mu sprawność. – Pożyczka została oprocentowana wyżej niż w banku. Zależało mi na tym, bo to pomogłoby mi szybciej uzbierać kwotę na moją operację. Czas mnie goni, mam już dość bólu – mówi Kosiec.

Okazuje się jednak, że dopiero gdy sprawą zainteresowały się media, Hajto podpisał weksel, w którym zobowiązał się do spłaty długu do końca 2021 roku. – Skoro sam taki termin wyznaczył, to wierzę, że się z niego wywiąże. Jeśli za kilka miesięcy okaże się, że do operacji brakuje mi tylko pożyczonej Tomkowi sumy, wtedy niezwłocznie będzie musiał mi ją oddać. Liczę, że to zrobi – kończy Kosiec.

Przegląd Sportowy: Prawda o długu Hajty

Tomasz Hajto przesłał Przeglądowi Sportowemu oświadczenie, w którym twierdzi, że „obecnie finalizuje wszelkie kwestie, które pozwolą zakończyć sprawę”.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem