Szokujące dane! Tylu socios FC Barcelony zmarło w czasie pandemii…

Władze FC Barcelony próbują maksymalnie opóźnić termin głosowania w sprawie wotum nieufności wobec obecnego zarządu. Obecny termin to 1 - 2 listopada, pomimo stanu wyjątkowego ogłoszonego w Hiszpanii. Jose Maria Bartomeu gra kartą pandemii.

Referendum ma pozbawić Jose Marię Bartomeu funkcji prezydenta FC Barcelony. Jego termin był już kilkukrotnie przesuwany. Tym razem rząd Katalonii potwierdził, że głosowanie ma odbyć się w dniach 1 – 2 listopada, pomimo stanu wyjątkowego ogłoszonego w Hiszpanii. Jak czytam dziś w dzienniku Sport, prezydent klubu lobbuje w celu opóźnienia wiszącego nad jego głową wyroku. Twierdzi, że organizacja głosowania jest nierozsądna – biorąc pod uwagę szalejącą pandemię COVID-19 oraz fakt, że znaczny procent socios FC Barcelony to osoby starsze i poważnie narażone.

Nie ulega wątpliwości, że argumentacja władz Blaugrana nie wynika z czystej troski o ludzkie zdrowie, ale skalkulowana jest na jak najdłuższe utrzymanie władzy. Im więcej czasu upłynie, tym większa szansa, że zły klimat wokół Bartomeu się nieco poprawi.

Według oficjalnych danych, od marca, na kiedy datuje się początek pandemii, z powodu COVID-19 umrzeć miało około 800 ze 144 tysięcy socios FC Barcelony.

W Hiszpanii wprowadzono godzinę policyjną i stan wyjątkowy. Pod znakiem zapytania stanęły ponoć lokalne wybory do Parlamentu Katalonii, planowane na luty. Pomimo tego, Gerard Figueras, Sekretarz Sportu i Aktywności Fizycznej w Katalonii, informuje władze Barcy, że listopadowe referendum nie generuje przeszkód prawnych ani zdrowotnych.

Rząd Katalonii miał poprosić jedynie, by głosowanie odbywało się w kilku miejscach jednocześnie. Zarząd Barcy sprzeciwia się temu pomysłowi, twierdzi, że nie ma dość czasu na organizację przedsięwzięcia poza Camp Nou.

Skandaliczny wpis członka zarządu Barcelony pod adresem sędziego El Clasico!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem