Polski bramkarz wyszedł przed szereg. Świetny gest w czasie epidemii

Kryzys wywołany koronawirusem dotknie wszystich. Stracą federacje, stracą kluby. Najprawdopodobniej finansowo muszą stracić również piłkarze, a przynajmniej wydaje się to konieczne, by epidemię i okres zastoju w futbolu udało się przetrwać. Niektórzy zawodnicy rozumieją tę potrzebę pomocy i dobrowolnie zrzekają się części zarobków.

Niewykluczone, że ruszyła właśnie lawina decyzji, które mają szansę uratować choć część osób na co dzień żyjących z futbolu. Szacunki wskazują, że przykładowo w Hiszpanii takich osób jest około 50 tysięcy. To nie tylko zawodnicy, trenerzy, prezesi – to klubowi sprzedawcy pamiątej, sprzątaczki, kierowcy, pracownicy gastronomii. Ludzie przeróżnych profesji.

Dziś rano niemiecka Borussia Moenchengladbach ogłosiła, że jej piłkarze dobrowolnie zrzekają się części zarobków, by tym sposobem pomóc innym pracownikom klubu. Ich decyzja ma sprawić, że w klubowej kasie zostanie milion euro miesięcznie, którym można opłacić byt wielu szeregowych pracowników i uniknąć ich przymusowego zwolnienia.

Przed momentem informację podobnej treści podało Karlsruhe – zawodnicy dobrowolnie oddadzą 10% poborów. A specjalne oświadczenie na swoim koncie na Twitterze opublikował bramkarz Unionu Berlin Rafał Gikiewicz.

Bramkarz Unionu na Twitterze:

„To czas próby dla nas wszystkich, czas próby dla całego świata i czas działania, aby wspólnymi siłami zminimalizować straty spowodowane pandemią (…) Postanowiłem zrezygnować z części moich zarobków, aby pomóc mojemu klubowi przetrwać ten ciężki okres (…) Chrońcie starszych i słabszych”. 

Lawina komentarzy, jakie posypały się pod jego wpisem, pokazują jak bardzo oczekiwane ze strony piłkarzy są to decyzje. Oczywiście, najłatwiej zarządzać czyimś portfelem i sugerować, kto i w jakim stopniu powinien rezygnować z zarobku. Niemniej wydaje się to w tej chwili naprawdę potrzebne. W przypadku mniejszych, słabszych klubów, oszczędność nawet 10 – 15% wydatków na pensje drużyny, może diametralnie odmienić sytuację i uratować dziesiątki, setki mniejszych etatów.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem