Szef UEFA zapowiada, jak będzie wyglądać Euro 2021. Co z kibicami i gdzie zagramy? 

Aleksander Celerin zdradza jak, według planów UEFA, wyglądają obecnie plany organizacji zaległych mistrzostw Europy w piłce nożnej. Okazuje się, że według wszelkiego prawdopodobieństwa, utrzymany zostanie pomysł gry na 12 różnych stadionach w całej Europie. 

Pandemia nie odpuszcza. Kibice wciąż nie mają wstępu na większość stadionów, a tyle co Anglicy podnieśli alarm związany z rosnącą liczbą zakażeń pośród piłkarzy Premier League. Mimo tego, Aleksander Ceferin jest optymistą w kwestii organizacji turnieju w 12 miastach, a nawet z udziałem kibiców. Jego optymizm wynika m.in. z faktu trwających szczepień.

Szef UEFA:

Chcemy rozegrać Euro w 12 miastach, jak planowaliśmy pierwotnie. Mamy scenariusze na wszelki wypadek, gdyby w którymś kraju sytuacja epidemiczny była zbyt trudna. Jestem jednak optymistą. Rozpoczęły się szczepienia i wierzę, że stadiony będą pełne. 

Mimo że mistrzostwa jeszcze się nie odbyły, UEFA już wie, że to pierwszy i ostatni raz, kiedy turniej organizowany będzie w tak skomplikowanej formule. Europejska federacja doprowadziła do tego, że Euro rozgrywane będzie w różnych strefach czasowych, krajach z różną walutą, oddalonych od siebie o tysiące kilometrów. „To powoduje kłopoty, a w czasie pandemii jest tylko gorzej” – przyznaje Aleksander Ceferin. 

Start imprezy zaplanowano na 13 czerwca. W fazie grupowej reprezentacja Polski zagra z Hiszpania, Szwecją oraz Słowacją. 

Jakub Błaszczykowski w kadrze na Euro? Konkretna opinia Jerzego Brzęczka!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem