Szef La Liga szokuje opinią w sprawie Neymara. „Zakończy karierę w PSG, bo…”

Prezydent La Liga Javier Tebas, podczas odbywającej się w Lizbonie konferencji Soccerex Europe, wyraził niezwykle odważną opinię na temat niedoszłego transferu Neymara. Myślieliśmy, że w tym temacie już przeczytaliśmy i usłyszeliśmy wszystko, ale takie zdanie w dyskusji jeszcze nie padło.

– Neymar zakończy karierę w PSG. Jego transfer był odklejony od realiów rynkowych. Był anomalią dla systemu kontroli ekonomicznej w europejskim futbolu. Dlaczego nie wrócił do Barcelony albo w ogóle do ligi hiszpańskiej? Bo nie było możliwości, by umieścić Brazylijczyka z powrotem na rynku – powiedział Javier Tebas.

Podczas panelu dyskusyjnego w Lizbonie, zapytany o niedoszły powrót Brazylijczyka do La Liga, zajął bardzo jasne i zdecydowane stanowisko. Przyznał, że już w momencie, gdy Ney był wykupowany z Barcelony do PSG, on potępiał ten ruch, bo zakup za kwotę 226 milionów euro i 27 milionów euro pensji netto wymykał się ramom zdrowego rozsądku i finansowego fair play. Skrytykował paryżan, mówiąc, że istnieją zespoły, które „wykonują operacje nierynkowe”.

O ile co do meritum problemu trudno Tebasowi odmówić racji, jeszcze trudniej uwierzyć w scenariusz, w którym 27-letni dziś Neymar nigdy już nie wydostaje się poza francuski futbol i kończy karierę w Paryżu. Oczywiście, że PSG aktualnie stawia przed potencjalnym nabywcą niebywale wygórowane wymagania finansowe. Niektórzy kalkulują, że to operacja, licząc jej wszystkie elementy, warta nawet pół miliarda euro. Jednak można być pewnym, że jesteśmy w najlepszym razie na półmetku tej sagi – i czy zimą, czy latem przyszłego roku – to szaleństwo znowu wybuchnie.

Kiedy dowiedział się, że zostaje, po prostu się rozpłakał – twierdzą dziennikarze prowadzący program „El Chiringuito”. Choć aktualnie Neymar przebywa już na zgrupowaniu kadry Brazylii w Miami i żadne obrazki, jakie docierają z obozu, nie sugerują bynajmniej głębokiej depresji…

https://twitter.com/NeymarJrSite/status/1168582735990071297?s=20

Płacisz tylko 1/2 podatku
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.