Szczesny odbiera medal. A w ręce…

Piłkarze Juventusu w sobotni wieczór świętowali triumf w rozgrywkach Serie A. Fakt, że od lipca wygrali zaledwie trzy spotkania z dziewięciu, nie zmącił ich radości. Wojciech Szczęsny maszerował na ceremonię odbioru medali… z potężną butlą szampana. 

Maurizio Sarri narzeka, że Włosi jako jedyny z uczestników sierpniowej Ligi Mistrzów, ma tuż przed jej wznowieniem morderczy maraton spotkań. Zagrali pięć razy w ciągu dwunastu dni – i trzykrotnie przegrali: z Udinese, Cagliari i Romą. Przewaga punktowa w tabeli, dochodząca w pewnym momencie do 10 oczek nad Interem, sprawiła, że finisz Starej Damy nie należał do pięknych, za to wybitnie pragmatycznych. Nie zmąciło to bynajmniej dobrych nastrojów w mistrzowskiej ekipie.

Cała celebracja Juventusu odbyła się pod hasłem „Stron9er”, podkreślającym dziewiąty z kolei tytuł w Serie A.

Dekoracja zwycięzców odbyła się w takich okolicznościach, na jakie pozwalała sytuacja. Było efektownie, radośnie, z dużą ilością świateł, konfetti. Niestety bez bezpośredniego udziału kibiców. Jako pierwszy do odbioru medali wyszedł Wojciech Szczęsny – niosąc w rękach potężną butelkę szampana. Za nim podążyli kolejni – tanecznym krokiem po medal wyszedł Cristiano Ronaldo.

https://twitter.com/juventusfcen/status/1289670064770125825?s=20

Celebracja odbywała się także na murawie. Profile społecznościowe klubu aktywnie relacjonowały wydarzenia kibicom. A piłkarze zdawali się nie przejmować, że wszystko dzieje się na pustym stadionie, na którym chwilę wcześniej ulegli 1:3 Romie.

https://twitter.com/juventusfcen/status/1289689493600006145?s=20

Szczęsny i spółka mają teraz zaledwie pięć dni na złapanie oddechu. W czwartek o 21:00 wrócą do rywalizacji w Lidze Mistrzów, grając z Lyonem. Karl-Heinz Rummenigge z Bayernu mówi, że Champions League ma w tym roku dla kibica wymarzoną formułę. Wiele meczów, skondensowanych w krótkim czasie, szansa na liczne niespodzianki, duża dynamika zdarzeń.. W Bawarii i Piemoncie mają dziś w tym kontekście dwa zupełnie odmienne problemy. Juventus – jak szybko zregenerować siły. Bayern – jak wejść w rytm gry o najwyższe cele, mając za sobą miesiąc wolnego.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem