Szalone statystyki debiutanta! Sebastien Haller zawstydza… Roberta Lewandowskiego

Sébastien Haller sam nie mógł się tego spodziewać, ale na razie jest piłkarzem stworzonym do gry w Lidze Mistrzów. Piłkarz Ajaksu Amsterdam, dla którego bieżąca edycja jest debiutem w tych prestiżowych rozgrywkach, strzela gola co średnio... 44 minuty! Wczoraj dołączył do Roberta Lewandowskiego na czele klasyfikacji strzelców.

Sébastien Haller wciąż nie może się pozbyć łatki piłkarza, który nie sprawdził się w West Hamie i w Premier League. Choć jego ostatnie występy coraz częściej przedstawiają go jako „wyrzut sumienia West Hamu”. Po dołączeniu do Ajaksu, reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej strzela jak natchniony. Jego łączny bilans to 18 goli w 18 występach. Co ciekawe, najbardziej śrubuje go w Champions League, gdzie bije wszelkie rekordy. W środowy wieczór stał się pierwszym piłkarzem z Afryki, który w fazie grupowej Ligi Mistrzów zdobył aż 9 bramek. Stał się pierwszym piłkarzem w historii, który w swoich 5 premierowych meczach trafił aż 9 razy. Haller nigdy wcześniej nie miał okazji występować w tych rozgrywkach, a nagle czuje się w nich jak ryba w wodzie. Zajmuje ex-aequo pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców.

Sebastien Haller ma tę samą liczbę goli, co Robert Lewandowski, a jednocześnie o jedną asystę więcej od niego. Do zdobycia 9 bramek potrzebował zaledwie 397 minut gry.

Obaj mają szansę dorównania Cristiano Ronaldo, który w sezonie 2017/2018 zdobywał gole w każdym spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Haller potrzebuje trafić w meczu ze Sportingiem Lizbona. Dla Lewandowskiego rywalem będzie FC Barcelona.

Oto obie bramki Sebastiana Hallera we wczorajszym meczu z Besiktasem.

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem