Szalona radość Immobile! Tak wyprzedził Lewandowskiego w klasyfikacji Złotego Buta!

Ciro Immobile, nie Robert Lewandowski, wygra w tym roku klasyfikację Złotego Buta dla najlepszego snajpera europejskich lig. W środowym meczu z Brescią zdobył 35. gola w sezonie Serie A, stając się trzecim piłkarzem w historii rozgrywek z taką imponującą liczbą trafień.

Robert Lewandowski może mówić o pechu. Łatwo wyliczać, że snajper Lazio miał więcej okazji, by trafiać do siatki, bo w Serie A gra się 38 kolejek, a w Bundeslidze 34. Dodatkowo aż 11 z 35 goli Immobile strzelił z rzutów karnych (Lewandowski – 5). Zastanawianie się jednak kto zasłużył na Złotego Buta mniej, kto bardziej, byłoby nieeleganckie i zostawmy te dywagacje na boku. Obaj mają fantastyczny sezon. Zasady klasyfikacji są znane od dawna. Karne liczą się w niej tak samo, jak bramki przewrotką. Pozostaje odnotować, że na kartach historii zapisze się w tym roku nazwisko Ciro Immobile.

Decydujące trafienie miało miejsce w 82. minucie meczu Lazio – Brescia. Gospodarze wyszli z kontrą, wobec której rywal nie stawiał widocznego oporu. Za pomocą trzech podań, bez trudu, przenieśli się z własnego pola karnego pod szesnastkę Brescii.

Immobile znalazł się „sam na sam” z bramkarzem i nienagannie wykorzystał ten prezent, plasowanym, mocnym strzałem.

Jego radość wskazuje, że Złoty But jednak siedział mu w głowie. Piłkarze zwykli powtarzać, że nie grają dla indywidualnych laurów, liczy się zespół. Ale na koniec każdy, kto ma ku temu okazję, chciałby zostać najskuteczniejszym piłkarzem bez podziału na ligi. W tym roku będzie nim Ciro Immobile. W grze, choć tylko teoretycznie, pozostał jeszcze Cristiano Ronaldo. Musiałby jednak strzelić aż cztery gole w jednym spotkaniu z Romą, co wydaje się dziś całkowitą abstrakcją. Juventus jest już do tego stopnia myślami przy Lidze Mistrzów, że w 37. kolejce Serie A przegrał 0:2 z Cagliari.

Klasyfikacja Złotego Buta:

1. Ciro Immobile (Lazio) 35 goli – 70 punktów

2. Robert Lewandowski (Bayern) 34 gole – 68 pkt

3. Cristiano Ronaldo (Juventus) 31 goli – 62 pkt

4. Timo Werner (RB Lipsk) 28 goli – 56 pkt

5. Leo Messi (FC Barcelona) 25 goli – 50 pkt

Przez ten błąd „Lewy” traci Złotego Buta?!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem