Szalona końcówka meczu Anglików. Dwa karne w doliczonym czasie!

Anglicy nie bez trudu pokonali Islandię 1:0 w swoim pierwszym występie w Lidze Narodów. Gola na wagę punktów zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry. Również po upływie regulaminowych 90 minut mogli swoją przewagę roztrwonić, ale gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.

Na Islandii punkty gubił już niejeden rywal. W ostatnim czasie przytrafiło się to Albanii, Turcji, Mołdawii albo Andorze. Anglicy to oczywiście inna półka – nie ta kategoria przeciwnika. Jednak na tę okoliczność warto przypomnieć jak w Reykjaviku męczyli się też choćby Francuzi. W ramach eliminacji do mistrzostw świata wygrali skromnie 1:0.

Takim samym rezultatem zakończyło się w sobotę starcie z kadrą prowadzoną przez Garetha Southgate’a. Mecz mógł potoczyć się całkiem inaczej, gdyby arbiter spotkania już w siódmej minucie uznał bramkę zdobytą przez Jamiego Vardy’ego. Niesłusznie odgwizdał pozycję spaloną, a potem nie mógł posłużyć się VAR-em, którego nie ma w rozgrywkach Ligi Narodów.

Pomimo przytłaczającej przewagi Anglików i posiadania piłki na poziomie 73 procent, najciekawsze wydarzyło się dopiero w końcowych minutach!

Goście nie ustawali w atakach, nawet gdy od 70. minuty musieli sobie radzić w dziesiątkę po wyrzuceniu z boiska Kyle’a Walkera. W 91. minucie spotkania, gdy już wszystko zapowiadało bezbramkowy remis, rzut karny wykorzystał Raheem Sterling.

https://twitter.com/brighton_gaming/status/1302305820735045632?s=20

Paradoks. Islandczycy w całym meczu nie oddali celnego uderzenia na bramkę. Nie zrobili tego nawet grając przez 20 minut w przewadze. Co więcej, dopuścili wówczas do utraty pierwszej bramki. I oto nagle… w 93. minucie otrzymaliu szansę na wyrównanie. Joe Gomez sfaulował w polu karnym, ale 32-letni Birkir Bjarnason przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Końcówka zrekompensowała braki emocji w całym spotkaniu. Ale finalnie Islandczycy i tak zeszli do szatni bez choćby jednego celnego strzału…

Co za gol Joao Cancelo! Zerwał pajęczynę!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem