Syn Maradony z szokującą prośbą do Messiego

Najstarszy syn Diego Maradony, noszący to samo imię co ojciec, składa „propozycję nie do odrzucenia”, skierowaną między innymi do Leo Messiego. Uważa, że piłkarze wszystkich zespołów, w których niegdyś grał Diego powinni porzucić występy w koszulkach z numerem 10.

Maradona Junior nie jest do końca prekursorem pomysłu. Już w dzień po śmierci genialnego Argentyńczyka, trener Olympique Marsylia Andre Villas-Boas stwierdził na konferencji prasowej, że jego zdaniem FIFA powinna zablokować możliwość występów z dziesiątką po wsze czasy – we wszystkich zespołach. Oddać tym samym maksymalny hołd najpewniej najlepszemu piłkarzowi w historii futbolu. Opinia wywołała duże emocje i liczne dyskusje ekspertów.

W Polsce rozmawiano o tym między innymi w Misji Futbol w Onecie, gdzie Mateusz Borek, Tomasz Smokowski i spółka jednogłośnie stwierdzili, że pomysł idzie o krok za daleko. Bo czy można byłoby powiedzieć równie znakomitemu Leo Messiemu: „oddaj swoją koszulkę z dziesiątką”? Nie na dziś, nie na jeden mecz, ale na zawsze? Czy można byłoby to powiedzieć tysiącom kibiców, którzy – niezależnie od sympatii klubowych – dumnie noszą koszulki swoich idoli, właśnie z dychą na plecach?

Czy wyobrażamy sobie, że Messi nagle ubiera koszulkę z numerem 13? Albo 17? Bo musi.

Syn Diego Maradony, widać, nie ma podobnej refleksji. „W drużynach, których grał ojciec, myślę, że powinno się to wydarzyć. Włączając w to Barcę, nie mam wątpliwości” – mówi w rozmowie z hiszpańską Marcą.

Zgodnie z własnym przekonaniem i zdrowym rozsądkiem, wydaje się, że dojść do tego nie może. To zbyt radykalne, by mogło się zdarzyć. Chociaż futbol zaskakuje nas ostatnio na każdym kroku. A może zawsze tak było.

Numer „10” w futbolu to symbol. Nie tylko Diego Armando Maradony. To symbol magików – żyjących i nieżyjących. Ciągle grających i tych emerytowanych. Tym pierwszym, wydaje się, nie można go odebrać na stałe.

https://twitter.com/mfkraan/status/1333101661758353409?s=21

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem