Świetny mecz Mateusza Klicha! Strzela i asystuje! Leeds jedną nogą w Premier League

Zespół Leeds United jedną nogą w Premier League! Do niedzielnego zwycięstwa nad Blackburn 3:1 poprowadził go Mateusz Klich, który zdobył bramkę i zaliczył kluczową asystę.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Championship, Leeds przewodzi tabeli z sześciopunktową przewagą nad trzecim Brentfordem. Drugą lokatę promowaną awansem zajmuje West Brom reprezentowany przez Kamila Grosickiego. Wszyscy patrzą jednak na Brentford, który notuje passę pięciu wygranych z kolei. Sam Mateusz Klich w pomeczowym wywiadzie ostrzegał przed rozprężeniem, uważa, że rywale wygrają już wszystkie mecze do końca – a przynajmniej warto taki scenariusz zakładać. Sytuacja wyjściowa jest zatem bardzo dobra, o ile tylko podopieczni Marcelo Bielsy również będą w końcówce punktować. Na razie, po odmrożeniu futbolu na Wyspach, przytrafiły im się porażka z Cardiff i remis z Luton.

W niedzielę Mateusz Klich i spółka nie mieli litości dla Blackburn. Wygrali 3:1. Polak zdobył bramkę i zaliczył decydujący odbiór, po którym padł kolejny gol.

Odnotowujemy, bowiem fani Leeds United wprost rozpływają się nad występem reprezentanta Polski. Wspierają to zresztą dobre liczby. 80% celności podań, dwie wykreowane szanse bramkowe, najwięcej podań w fazie ataku spośród wszystkich graczy na placu – wreszcie asysta i bramka. Spektakularny odbiór, wręcz grabież piłki.

A potem strzał zza pola karnego:

Kolejny taki mecz jak z Luton nie może się powtórzyć – zapewniał. – Brentford jest w gazie i bezpieczniej zakładać, że wygra wszystko do końca.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem