Świetny debiut Michała Helika w Barnsley! Angielscy kibice zachwyceni

Michał Helik szybko otrzymał okazję debiutu przed kibicami na Wyspach Brytyjskich. Barnsley FC wygrało 2:0 z Middlesbrough w Carabao Cup, a były obrońca Cracovii zebrał za to spotkanie zaskakująco entuzjastyczne opinie. Zagrał na zero, od pierwszej minuty.

Mecz Pucharu Ligi Angielskiej okazał się dobrą okazją, by sprawdzić nowego zawodnika Barnsley na placu boju. Wyjazdowe zwycięstwo nad Middlesbrough, po dwóch golach zdobytych jeszcze przed przerwą, należy uznać za niespodziankę. Zaś recenzje, jakie Michał Helik zbiera teraz od zwykłych kibiców, obserwatorów spotkania, przeszły nasze wszelkie oczekiwania. „W sobotę powinien zacząć od pierwszej minuty” – pisze jeden z fanów. „Czy możemy prosić o kompilację samych główek?” – pyta inny, oznaczając w social mediach oficjalny profil klubowy. Podobnych wiadomości jest wiele.

Wszystko wskazuje na to, że Michał Helik wszedł z drzwiami do szatni nowego zespołu, co powinno mu wyłącznie pomóc i dodać kilka punktów na plus w kontekście walki o skład.

Statystyki wskazują, że były obrońca Cracovii, który w debiucie w Anglii zagrał na prawej stronie trzyosobowego bloku obronnego, zaliczył 11 udanych interwencji. Wygrał sześć pojedynków główkowych. Miał również jedno kluczowe podanie i posłał cztery celne długie piłki. Najistotniejsza statystyka to oczywiście ta dotycząca braku straconych goli.

Barnsley zapłaciło za Polaka niespełna milion euro, co nawet w warunkach Championship jest groszowym wydatkiem. Nikt nie będzie traktował Helika niczym strategicznego transferu, który musi wypalić. Niemniej pierwsze koty za płoty. Można mieć nadzieję, że Polak zagrzeje w angielskim klubie miejsca na dłużej niż Jarosław Jach, który również zagrał dziś w barwach Crystal Palace w Pucharze Ligi. Jednak jego przygoda z klubem była dotąd burzliwa i niezbyt udana.

„One HELLik of a debut!” – to chyba nasz ulubiony komentarz po tym spotkaniu. Angielskie dzienniki, lubujące się w tego typu grze słów, mają gotowy tytuł!