Świątek zafascynowana Nadalem. „Marzenia się spełniają”

Iga Świątek kilka tygodni temu wygrała swój pierwszy wielkoszlemowy turniej w karierze - triumfowała na ziemnych kortach Rolanda Garrosa - a teraz spełniła kolejne marzenie. Chodzi o... spotkanie z jej wielkim idolem, Rafaelem Nadalem!

Iga Świątek w znakomitym stylu wygrała French Open – przypomnijmy, że w całym turnieju nie straciła choćby jednego seta! W finale pokonała Sofię Kenin i po raz pierwszy mogła się cieszyć ze zwycięstwa w turnieju rangi WTA. I to od razu na imprezie wielkoszlemowej. A jej wyczyn budzi tym większe wrażenie, że dokonała tego w wieku zaledwie 19 lat!

Mimo wielkiego sukcesu nadal pozostaje zwykłą, młodą dziewczyną, a przy tym wielką fanką tenisa. Nie od dziś wiadomo, że Świątek jest zafascynowana Rafaelem Nadalem, prawdziwym królem nawierzchni ziemnych. Kilkanaście dni temu Hiszpan po raz trzynasty wygrał Rolanda Garrosa, a to spowodowało, że Polka… miała wreszcie okazję się z nim spotkać!

Co prawda tylko online, ale i tak nie kryła podekscytowania – O mój Boże, właśnie spotkałam się z Nadalem online. Marzenia się spełniają – napisała kilka dni temu na swoim profilu na Twitterze. Teraz z kolei zdradziła, o czym rozmawiała z legendarnym Hiszpanem.

„Kilka dni temu miałam okazję wirtualnie poznać kogoś kogo podziwiam i szanuję od lat…”

Jak się czujesz, wszystko dobrze? Odpoczęłaś trochę? – zagaił Nadal podczas połączenia ze Świątek. – Tak, byliśmy nad polskim morzem, żeby trochę odpocząć. Teraz wracam do pracy. Rozpoczynam przygotowania do sezonu, a później Australian Open, gdzie pewnie się zobaczymy. Nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji ze sobą rozmawiać. Byłam kilka lat temu w twojej akademii, rozmawiałam nawet z twoim wujkiem, ale z tobą nie miałam okazji, trochę to dziwne – odpowiedziała Polka. – Musisz tam wrócić, wtedy potrenujemy razem! – rzucił Nadal.

Przypomnijmy, że po French Open Świątek zakończyła sezon 2021. Niebawem jednak wróci do treningów, a ponownie na korcie zobaczymy ją na początku przyszłego roku.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem