Świat żegna boskiego Diego! Neapol i Buenos we łzach

Świat futbolu pogrążył się w żałobie. Największe postaci ślą kondolencje, słowa wsparcia dla rodziny i wspomnienia związane z Diego Maradoną.

Andre Villas-Boas po meczu Marsylii zadeklarował, że FIFA powinna dla upamiętnienia Boskiego Diego wycofać i zastrzec numer 10 z koszulek wszystkich profesjonalnych zespołów. Pomysł wydaje się być o jeden krok za daleko, ale do takich wniosków są w stanie dochodzić ludzie, którzy wielbili Maradonę jako piłkarza. Najlepszego z najlepszych.

Bóg nie żyje – informuje dzisiaj z okładki francuskie L’Equipe, a podobnie efektownych, poruszających pierwszych stron jest dziś na całym świecie bez liku.

Niesamowitą okładkę pożegnalną, która zapewne przejdzie do historii gazety, przygotował także Przegląd Sportowy.

Ciało Diego Maradony zostanie wystawione w pałacu prezydenckim Casa Rosada. Argentyńskie władze spodziewają się miliona chętnych do osobistego pożegnania z legendą.

W Buenos Aires już w środę zebrały się tłumy. Podobnie w Neapolu, drugim mieście Diego. Ludzie przynosili kwiaty, znicze, świeczki. Spoglądali na widniejące nad miastem murale z podobizną legendy.

La Bombonera zgasła w ciemności, światło pozostawiono jedynie w loży imienia Diego Maradony, z której zwykł korzystać.

Nie wszędzie było nostalgicznie i smutno. Część ludzi żegna Diego na wesoło, tak jak on sam celebrował życie!

 

 

 

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem