Świat zachwycony walką dekady, Adamek zna plan na ko

Giennadij Gołowkin zremisował z Saulem Alvarezem, Artur Szpilka przerwał ciszę medialną, a Tomasz Adamek jest łączony z MMA – to najciekawsze informację ze świata boksu, które pojawiły się w ostatnich dniach. „Waga ciężka” to nowo powstała kategoria na portalu łączynaspasja.pl, która będzie miała na celu podsumowanie tego, co dzieje się w szermierce na pięści. Przelecimy

Giennadij Gołowkin zremisował z Saulem Alvarezem, Artur Szpilka przerwał ciszę medialną, a Tomasz Adamek jest łączony z MMA – to najciekawsze informację ze świata boksu, które pojawiły się w ostatnich dniach. „Waga ciężka” to nowo powstała kategoria na portalu łączynaspasja.pl, która będzie miała na celu podsumowanie tego, co dzieje się w szermierce na pięści. Przelecimy od A do Z krajowe podwórko, zerkniemy do Wielkiej Brytanii, obojętnie nie przejdziemy obok Stanów Zjednoczonych, gdzie mamy do czynienia z najpoważniejszym boksem. W skrócie – będą mogli państwo co tydzień zapoznać się z tym, co dzieje się w tej dyscyplinie sportu.

Zacznijmy od Artura Szpilki, który portalowi Ringpolska.pl udzielił pierwszego wywiadu po porażce z Adamem Kownackim. Było o uczuciach, które towarzyszył mu tuż po walce, kontuzji ręki, planach na przyszłość i dwóch pojedynkach, które do końca 2017 roku pięściarz będzie chciał stoczyć. Co ciekawe, przygotowania do pierwszej walki jeszcze nie ruszyły, a drugi pojedynek odbędzie się 2 grudnia. Oba starcia będzie zatem dzieliło kilkanaście dni, maksymalnie 3 tygodnie.

Cała rozmowa z Arturem Szpilką znajduje się tutaj:

Tomasz Adamek rozpocznie przygotowania do kolejnej walki 1 października w Łomnicy. Starcie Górala, które zostało już wcześniej zaplanowane na listopad, odbędzie się prawdopodobnie w Wielkiej Brytanii lub w Niemczech – poinformował Mateusz Borek, promotor Adamka. Gus Curren przed tym pojedynkiem spędzi czas ze swoim podopiecznym, gdyż panowie są zadowoleni ze współpracy. Ostatnio pojawiła się informacja, że Adamek miałby stoczyć pojedynek w KSW. Szybko na łamach Polsatsport.pl zdementował to szef MB Promotions:
„Na galach KSW do tej pory oglądaliśmy walki na zasadach MMA. Czy Tomasz Adamek miałby spróbować swoich sił we wszechstylowej walce wręcz? – Walka na pewno nie odbyłaby się w formule MMA. W grę wchodzi tylko i wyłącznie boks. Nie wiem, czy walka toczyłaby się w klatce czy na ringu, ale na pewno na zasadach pięściarskich. Pomysł zbliżony do tego, co mogliśmy obserwować podczas walki Conora McGregora z Floydem Mayweatherem w Las Vegas. Maciej ma już pewną koncepcję, a ja jej wysłuchałem w skupieniu. Darzę go ogromną sympatią, a on naprawdę wie w jaki sposób wypromować wydarzenie i jak je sprzedać.”

Krzysztof Głowacki poznał rywala, z którym zmierzy się 30 września w Rydze podczas walki poprzedzającej starcie turnieju głównego World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej. Rywalem Polaka, który jest oficjalnym rezerwowym w walce Mairisa Briedisa z Mike’m Perezem, został Leonardo Damian Bruzzese (18-3, 6 KO).

Krótki komentarz do tego? Nie wnikając w to, co potrafi Bruzzese – Głowacki jest murowanym faworytem do zwycięstwa i do ostatnich chwil będzie wyczekiwał na kontuzję któregoś z dwójki Briedis-Perez. Podobno ten drugi ma problem z łokciem i może z walki wypaść. Pytanie, na ile to prawda, a na ile tylko spekulacje i plotki dziennikarzy.

Krzysztof Włodarczyk
skończył 19 września 36 lat. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich pięściarzy dwukrotnie był mistrzem świata w kategorii junior ciężkiej, a w październiku mierząc się z Muratem Gasijewem stanie przed szansą wywalczenia trzeciego pasa czempiona w swojej karierze. Diablo ma na swoim koncie 57 pojedynków, z których 53 wygrał, w tym 37 wygrał przed czasem. Zanotował również 1 remis i 3 porażki. Włodarczyk bierze udział w turnieju WBSS i za pierwszy pojedynek, niezależnie od jego werdyktu, zarobi około 400 tysięcy dolarów.

Poniżej fragmenty najlepszych walk w karierze Krzysztofa Włodarczyka:


Rafał Jackiewicz
powalczy o tytuł mistrza Unii Europejskiej w kategorii średniej. Jego rywalem będzie niepokonany od 15 lat Hiszpan Ruben Diaz, a do starcia dojdzie w Pampelunie. Z 27 pojedynków Diaz wygrał 24, 1 przegrał i 2 zremisował. 16 walk kończył przed czasem.
Co ciekawe, Diaz tylko dwukrotnie walczył poza Hiszpanią i za każdym razem była to Francja. Jackiewicz, który w wielu wywiadach mówił, że jest blisko zakończenia kariery, znowu skusił się podjąć rękawice i po raz kolejny wyjść do ringu. Hiszpańsko-polskie starcie odbędzie się 28 października.

Jackiewicz pojedynek z Diazem skomentował w swoim stylu…

Co za granicą? Szeroko komentowane przed i po walce było starcie Giennadija Gołowkina z Saulem Alvarezem. Remis w tym pojedynku był werdyktem słusznym, a głosy oburzenia, że Gołowkin został okradziony… można schować między książki – to bzdury, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Prawdopodobnie będzie rewanż, ba, na pewno będzie rewanż, bo nie mamy zwycięzcy, obaj pięściarze chcą jeszcze raz walczyć i kibice tego potrzebują – świat boksu na pewno będzie z tego zadowolony.

Nie wszystkim taki werdykt się jednak podobał…

Pojedynek pomiędzy Hughiem Furym, a Josephem Parkerem poprowadzi Marcus McDonnell, a nie, tak jak wcześniej ogłoszono, Terry O’Connor. Decyzja o zmianie sędziego ringowego zapadła po protestach Parkera, który słusznie zauważył, że dwa poprzednie pojedynki Fury’ego prowadził O’Connor, który prywatnie jest kolegą Brytyjczyka. Walkę, która 23 września odbędzie się w Manchesterze, będzie punktował jeden sędzia, który również pochodzi z Wielkiej Brytanii.

Deontay Wilder
zmierzy się z Luisem Ortizem w walce o tytuł mistrzowski w kategorii ciężkiej federacji WBC. Do starcia dojdzie 4 listopada w Barclays Center na Brooklynie.

Zmierzą się ze sobą zatem pięściarze, którzy nigdy nie przegrali i którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością jeżeli chodzi o pojedynki skończone przed czasem. Wilder z 38 walk przez KO wygrał 37 (97%). Ortiz może pochwalić się wynikiem nieco gorszym (85%), gdyż 23 z 27 pojedynków skończył przed czasem.

Wilder, który przez wielu ekspertów bokserskich jest wyśmiewany, że unika poważnych rywali, w końcu zmierzy sięz kimś, kto może postawić mu wysoko poprzeczkę. W styczniu 2016 roku Bronze Bomber rozprawił się z Arturem Szpilką.

Czy Krzysztof Włodarczyk zostanie po raz trzeci mistrzem świata? Czy pokona Murata Gasijewa? LV Bet przygotował specjalną ofertę na ten pojedynek.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem