Swani stałym trenerem G2 Esports?

Ciekawe informacje dobiegły z obozu G2 Esports. W jednym z ostatnich wywiadów "huNter-" zdradził, że zespół nie ma zamiaru rezygnować z pracy ze "Swanim" jako głównym trenerem.

Zeszły rok w wykonaniu G2 Esports pozostawił spory niedosyt. Ekipa „Samurajów” pomimo ogromnej inwestycji i transferów takich gwiazd jak Ilya „m0NESY” Osipov oraz Rasmus „HooXi” Nielsen aż do grudnia nie zdołała wygrać żadnego turnieju. Z zespołem z tego powodu pożegnał się Rémy „XTQZZZ” Quoniam, a w jego miejsce wskoczył dotychczasowy asystent, Jan „Swani” Müller. To właśnie ze „Swanim” G2 zdołało się przełamać i wygrać grudniowe światowe finały BLAST Premier.

Zobacz również: mhL nie zagra w EPL. Endpoint gorsze od forZe w meczu o awans

Mimo triumfu pod koniec 2022 roku Niemiec nie został jednak stałym szkoleniowcem formacji. Tak się przynajmniej wydawało do ostatniego wywiadu udzielonego przez „huNtera-„.

Swani to nasz trener na stałe, nie szukamy już nikogo innego. Zostaje on i będzie naszym trenerem, bo, jak mówiłem, dokonywaliśmy zmian prawie podczas każdej z trzech czy czterech ostatnich przerw dla graczy. Teraz jednak wygraliśmy w Abu Zabi i po wszystkim tym, co się nam przytrafiło, po porażce w RMR, po utracie trenera i menadżera, postanowiliśmy zostać razem. Nie przestaliśmy w tym czasie w siebie wierzyć i Swani był razem z nami przez cały ten czas jako ogromna tego część. Dlatego też nie ma powodu, by przynajmniej na razie cokolwiek zmieniać i w przyszłości to on będzie naszym trenerem – powiedział zawodnik G2.

Możemy więc przypuszczać, że kontrakt Müllera, który awansuje go na pozycję stałego głównego trenera to tylko kwestia czasu. Przed 27-latkiem bardzo trudne zadanie, gdyż już niebawem poprowadzi swój zespół w kwalifikacjach do BLAST.tv Paris Major 2023, który będzie jednym z najważniejszych turniejów roku.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem