Zakłady które zawsze wygrasz – surebety (pewne zakłady bukmacherskie)

19.04.2018
Czy marzy ci się obstawianie zakładów u bukmachera, które bez względu na wynik zapewnią ci zyski finansowe? Jeśli tak - musisz poznać strategię surebets, dzięki której słowo "porażka" nabierze innego wymiaru.

Surebety – co to?

Zakłady sportowe to rywalizacja na linii gracz – bukmacher. Zakładasz się z bukmacherem, a jeśli trafisz – on wypłaca ci wygraną. Przegrany typ jest równoznaczny z utratą postawionej stawki – kasa trafia na konto buka. Jest sposób, by bez względu na losy obstawianego wydarzenia, odnieść zysk. Co to za sposób?

Strategia surebets pozwala na odnoszenie regularnych zysków z zakładów bukmacherskich. Poniżej wyjaśniamy na czym ona polega i jak ją stosować.

Na początek wyjaśnimy definicje terminu surebet. Z języka angielskiego: sure – pewny, bet – zakład. W wolnym tłumaczeniu surebet to pewny zakład.

Surebet to kombinacja zakładów na wydarzenie sportowe, która bez względu na wynik zapewni zysk. Ryzyko porażki nie istnieje – można tylko zarobić!

Przykład surebetów

Aby zobrazować surebet posłużmy się prostym przykładem: w rzucie monetą wypaść może orzeł i reszka. Bukmacher A na zakład, że wypadnie orzeł oferuje kurs 2.10. Bukmacher B na reszkę oferuję podobny kurs 2.10. A my mamy 100 zł w portfelu, które chcemy postawić na to wydarzenie.

  • Jeśli u bukmachera A postawimy 50 zł na orła: 2.10 (kurs) * 50 zł = 105 zł.
  • Jeśli u bukmachera B postawimy 50 zł na reszkę: 2.10 (kurs) * 50 zł = 105 zł.

Inwestując 100 zł (po 50 zł na każdy zakład) wygrywamy 105 zł, czyli na „czysto” zarabiamy 5 zł. To pokazuje, że bez względu na losy wydarzenia i tak zarabiamy. O to chodzi w strategii surebets – żeby zawsze wygrać.
Surebet w zakładach
Przykład z monetą miał w prosty sposób pokazać na czym polega idea surebetów. Jak wyglądają surebety w praktyce, czyli zakładach bukmacherskich?

Aby obstawiać surebety należy posiadać kilka kont bukmacherskich. Dlaczego? Ponieważ należy wyszukiwać optymalne różnice kursowe w meczach, które zapewnią nam zysk. Jak wybrać najlepszego dla siebie bukmachera? Sprawdź nasz ranking bukmacherów!

Posłużmy się kolejnym przykładem: mecz siatkówki Skra Bełchatów – Zaksa Kędzierzyn-Koźle (w meczu nie może paść remis, czyli wygra albo Skra, albo Zaksa).

Kursy u bukmacherów:

  • Bukmacher A: 60 – 2.20
  • Bukmacher B: 1.30 – 20

Aby surebet miał zastosowanie musimy postawić zakład po najwyższym kursie na drużynę Skry i drużynę Zaksy, czyli w tym przypadku po kursach 1.60 i 3.20.

Załóżmy, że stawiamy zakład za 100 zł po kursie 1.60 na zwycięstwo Skry. To da nam ewentualną wygraną w wysokości 160 zł.

Jak obliczyć za ile postawić przeciwstawny zakład na wygraną Zaksy?

Wzór na surebet: ewentualna wygrana z pierwszego zakładu (160 zł) podzielona przez kurs drugiego zakładu (3.20) = stawka przeciwstawnego kuponu (50 zł).

Zatem z obliczeń wynika, że jeśli pierwszy kupon postawiliśmy za 100 zł, to zakład na zwycięstwo Zaksy należy obstawić za 50 zł. Wówczas 50 zł * 3,20 = 160 zł – ewentualna wygrana drugiego kuponu.

W tym przypadku inwestując 150 zł na dwa kupony bez względu na wynik mecz Skra – Zaksa wygramy 160 zł, czyli zarobimy na „czysto” 10 zł.

W matematycznym ujęciu wartość surebetu określa się procentowo. Np. surebet wynosi 5% lub surebet wynosi 7,5%. Jak obliczyć procent surebetu?

Korzystając z przykładu powyżej, aby obliczyć procent surebetu należy „czysty” zysk, czyli 10 zł podzielić przez stawkę zakładów 150 zł, co nam da 6,67% – wartość surebetu.

Granie surebetów wiąże się z dużym budżetem gracza, który żeby osiągać zyski rzędu 100 – 200 zł na pojedynczym wydarzeniu musi grać po wysokich stawkach. Zazwyczaj liczone są one w kilku tysiącach zł.

Jak szukać surebety?
Ręczne wyłapanie surebetów w ofercie bukmacherów, którzy codziennie oferują kilka tysięcy zdarzeń, to jak szukanie igły w stogu siana. W Internecie funkcjonują strony, które specjalizują się w znajdowaniu surebetów. Co więcej – oferują one specjalne kalkulatory surebets, które przeliczają wartość surebetu i stawki, jakie należy zagrać, by osiągnąć zyski.

Najlepsze strony oferujące gotowe surebety:

  • www.oddsportal.com
  • www.betexplorer.com
  • www.betonvalue.com

Jak wspomnieliśmy wyżej w artykule, obstawianie surebetów to konieczność posiadania kilku kont u bukmacherów, gdzie występują surebety. Chodzi o to, aby skorzystać na różnicy kursowej i każdy z zakładów zagrać u innego buka. Wtedy bez względu na wynik osiągniemy zysk.

Pewniaki bukmacherskie – plusy i minusy

Pewniaki bukmacherskie to zakłady o niskim kursie, które z punktu widzenia bukmachera i gracza „muszą wejść”. Aby taka sytuacja miała miejsce musi dojść do meczu lidera tabeli z ostatnią ekipą lub zespołów, gdzie sportowa dysproporcja jest bardzo widoczna.

Przykład pewniaka: mecz Real Madryt – Legia Warszawa (pewniakiem jest wygrana Realu), czy spotkanie Rogera Federera z Jerzym Janowiczem (pewniakiem jest zwycięstwo Federera).

Plusem pewniaków jest duże prawdopodobieństwo sukcesu. Minusem – niski kurs.

Gracze obstawiający pewniaki z reguły tworzą szeroko rozbudowane kupony akumulowane, gdzie znajduje się kilka lub kilkanaście zdarzeń. Tego typu kupon ma małe szanse powodzenia, ponieważ im więcej zdarzeń na kuponie – tym szanse na wygraną maleją. Nawet jeśli znajdują się na nim same pewniaki.

Ile razy słyszałeś: ty, pewniak mi nie wszedł? To zmora każdego typera, który liczy, że obstawiając zakłady po niskim kursie, czyli pewniaki, zapewni sobie zyski. Tego typu droga może okazać się zgubna, bo sport przyzwyczaił nas do tego, że nic nigdy nie jest pewne.

Dawid pokonał Goliata, a faworyt może przegrać z outsiderem.  Tego typu niespodzianki kibice kochają najbardziej, a takie zdarzenia wielokrotnie psuły kupony graczom obstawiającym pewniaki.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem