Styczeń 2016 – Wilder. 2018 – Strachu z „M jak Miłość”?

Chcieliśmy zarwać noc, żeby wypisać wnioski, które płyną po tym, co zobaczyliśmy podczas gali KSW 41. 9 pojedynków, aż trzy starcia mistrzowskie i dwie w kategorii ciężkiej, które generują największe emocje. Cały internet płonie jednak po tym, co przyniosła walka Popka ze Strachem, a będąc nieco bardziej precyzyjnym - co przyniosła sytuacja tuż po tym pojedynku. Niespodziewanie w klatce pojawił się Artur Szpilka, który odepchnął siedzącego na krzesełku Tomasza Oświęcińskiego. Czy mamy już zaplanowany pojedynek podczas jednej z kolejnej walk?

Chcieliśmy zarwać noc, żeby wypisać wnioski, które płyną po tym, co zobaczyliśmy podczas gali KSW 41. Dziewięć pojedynków, aż trzy starcia mistrzowskie i dwie w kategorii ciężkiej, które generują największe emocje. Cały internet płonie jednak po tym, co przyniosła walka Popka ze Strachem, a będąc nieco bardziej precyzyjnym – co przyniosła sytuacja tuż po tym pojedynku. Niespodziewanie w klatce pojawił się Artur Szpilka, który odepchnął siedzącego na krzesełku Tomasza Oświęcińskiego. Czy mamy już zaplanowany pojedynek podczas jednej z kolejnej gal?

Znakomita. Naprawdę – znakomita gala za nami, w której było wszystko – walki o stawkę, znakomite wymiany, poddania, nokauty, efektowne kopnięcia i walki w stójce. Gdyby wśród odbiorców gali KSW 41 znalazł się ktoś, kto narzekałby na rozpiskę przedwigilijnej edycji, to pewnie zalecielibyśmy mu wizytę u specjalisty. TO WSZYSTKO, co działo się w Katowicach, odchodzi mimo tego jakby w niepamięć, jakby nie miało znaczenia. Największe zainteresowanie wzbudza to, co działo się po pojedynku Popka ze Strachem. Dla tych, którzy nie widzieli, spróbujemy to wszystko dokładnie nakreślić:

  • Popek i Strachu wychodzą do klatki. Wygrywa Strachu, który wyraźnie przegrał pierwszą rundę
  • Obaj zawodnicy są bardzo zmęczeni po walce. I jeden, i drugi nie mogą dojść do siebie
  • Strachu siada na krzesełku, obok niego siada Mateusz Borek, który chce zrobić z nim wywiad
  • Strachu nie może wypowiedzieć słowa, cały czas jest wyraźnie zmęczony
  • Pada pytanie o kolejnego rywala. Strachu chce walczyć z Arturem Szpilką, który „wiele razy leżał na deskach”
  • Borek wywołuje do klatki Szpilkę
  • Szpilka przychodzi do oktagonu i odpycha siedzącego na krzesełku Stracha, który pada jak długi
  • Tworzy się niesamowite zamieszanie, wiele osób próbuje rozdzielić obu zawodników
  • Szpilka zostaje odesłany do szatni

Szok. Niedowierzanie. Awantura i scenariusz na kolejną walkę, która na pewno pobije rekordy jeżeli chodzi o sprzedaż pakietów pay-per-view. Maszyna promocyjna KSW po raz kolejny wykręca niebotyczne wyniki dla wszystkich innych federacji SPORTOWYCH w naszym kraju.

Pytanie pierwsze: czy taka walka w ogóle się odbędzie? Pytanie drugie: kiedy od niej dojdzie?

Wydaje się, że to tylko kwestia czasu. Na ten moment jest niemalże pewne, że Artur Szpilka zmierzy się z Tomaszem Oświęcińskim podczas jednej z kolejnych gal KSW w 2018 roku.

***

Co poza tym?

Znakomity Michał Andryszak, który jest przyszłością KSW w kategorii ciężkiej.

Marcin Wrzosek, który stoczy pojedynek z Kleberem Koike Erbstem o pas w kategorii piórkowej podczas jednej z kolejnych gal.

Grzegorz Szulakowski, który prawdopodobnie zmierzy się z Mateuszem Gamrotem podczas walki o pas.

Borys Mańkowski, który stracił pas mistrzowski i został kompletnie zdeklasowany przez Roberto Solidca.

 

Powtarzamy – za nami sportowo znakomita gala, która jednak promocyjnie wskoczyła na kompletnie niebotyczny poziom. Poziom, który budzi już teraz ogromne zainteresowanie. Przed nami gala, która na pewno zostanie obejrzana przez rekordową publikę.

Pytanie zostaje natomiast jedno i tu nie ma żadnej złośliwości: czy gość, który miał być pierwszym bokserskim polskim mistrzem w kategorii ciężkiej, powinien walczyć z 45-letnim aktorem, który dopiero zaczyna zawodowo uprawiać sport. Patrząc na to zupełnie bezstronnie – nie tak to miało chyba wyglądać.

 

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem