Bandyci na trybunach! Strzykawki z krwią i piłkarz zaatakowany nożem…

- To nasza pokojowa forma protestu i komunikat: macie za nas umierać na boisku! - ostrzegają swoich piłkarzy kibole, rozczarowani słabą postawą drużyny. Na murawie w trakcie meczu lądują strzykawki z krwią. Transparenty na trybunie mówią o zamienianiu boiska w cmentarz i powodują przerwanie gry na kilka minut. Cieszące się złą sławą kolumbijskie Medellin w ciągu tygodnia stało się świadkiem kilku incydentów, obok których trudno przejść obojętnie.

Medellín, które po wsze czasy kojarzyć się będzie z działalnością Pablo Escobara i kolumbijskimi kartelami narkotykowymi, udowadnia, że wciąż daleko mu do normalności.

Pierwszy stadionowy incydent miał miejsce przed tygodniem podczas meczu przeciwko Envigado. Kibole Independiente, bo trudno w tej sytuacji nazwać ich kibicami, wrzucili na boisko… strzykawki z czerwonym płynem, imitującym krew. To ostrzeżenie dla zawodników i pokłosie słabych wyników.

– Pozwala się im robić co chcą w Medellín, aż w końcu stanie się coś poważnego – komentuje jeden ze świadków zdarzenia.

Nie trzeba było długo czekać, by NIEMAL się stało. Wczoraj podczas spotkania z liderem tabeli – ekipą Millionarios z Bogoty – z północnej trybuny zajmowanej przez najzagorzalszych fanów Deportivo Independiente poleciał… sporych rozmiarów nóż. Wylądował praktycznie u stóp zszokowanego piłkarza drużyny gości. Sędziemu nie pozostało nic innego jak wrzucić go poza boisko i wznowić grę, mimo że David Mackalister Silva, stając się ofiarą na szczęście nieudanego ataku, mógł stracić zdrowie czy życie.

Oficjalne media klubowe Millionarios słusznie pytają: czy to takie trudne, rozegrać mecz piłkarski w normalnych warunkach?

Gdyby twórcy Narcos postanowili nakręcić w Medellín kolejny sezon serialu, tym razem nie o porachunkach karteli narkotykowych, tylko chuliganów, niestety mieliby materiału na wiele odcinków. Medellín to jeden z dwóch głównych ośrodków piłkarskich w Kolumbii – i niestety wyznacza najgorsze możliwe standardy.

Płacisz tylko 1/2 podatku
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.