W strefie typera znajdziesz wyłącznie dobre typy bukmacherskie

20.04.2018
Piłka nożna to w Polsce sport narodowy, dlatego nie może dziwić, że typy piłkarskie są także najchętniej wybieranymi do obstawiania. Bukmacherzy ścigają się w wystawianiu jak najlepszych ofert piłkarskich, bo wiedzą, że na takie zdarzenia jest największe zainteresowanie. Jak dobrze typować piłkę nożną?

Typy bukmacherskie dzielą się na wiele rodzajów. Można je znaleźć na forum, można je kupić w opcji płatnej. Najbardziej popularne są oczywiście typy piłkarskie. Ale jakie są dobre typy bukmacherskie?

Dobre typy bukmacherskie – gdzie ich szukać?

Każdy z nas miał styczność z typami bukmacherskimi. Pojawiają się one na stronach internetowych, forach czy grupach na Facebooku. Ostatnimi czasy to ostatnie miejsce do typów bukmacherskich stało się najbardziej popularne. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ najwięcej osób korzysta właśnie z Facebooka. Narzędzie, jakim są grupy o tematyce bukmacherskiej, na tej platformie, zyskały ogromną sławę i liczą nawet do 100 000 tyś. członków.

Gdzie są najlepsze typy?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, na jakiego trafimy typera. Na forach, stronach i grupach można spotkać analizy w stylu „oni w ostatniej kolejce nie strzelili, to dzisiaj strzelą”. To oczywiście jest jakaś metoda, granie na tzw. przełamanie. Nie jest to jednak przewidywanie poprzedzone obszerną analizą i wiele nam nie daje w kontekście typowania. To tylko jeden z czynników, który może być brany pod uwagę.

Najlepsi bukmacherzy w Polsce – Zobacz nasz regularnie aktualizowany ranking!

Typy na stronach internetowych dzielą się na dwa rodzaje:

  • Witryna udostępnia platformę do wstawiania typów, propozycje zamieszczają użytkownicy, admini – dostęp ma każdy. Typy są darmowe, ale mogą być niskiej jakości. Zaletą jest masowość przewidywań. Dla dobrej oceny typu należy sprawdzić skuteczność typera, który go wstawia
  • Typy z analizami – stron tego rodzaju nadal jest dość niewiele. Cechują się obszernymi tekstami, w których możemy znaleźć statystyki, najważniejsze informacje, przewidywane składy i tak dalej. Takie portale podają typy dla użytkowników, ale nie one są najważniejsze. Dzięki wyczerpującemu artykułowi i zawartej w nim analizie możemy sami dobrać typ – wysnuć własne wnioski. Przykładem takiej strony jest Zagranie.com.

strefa typeraTypy na Facebookowych grupach:

  • Dodawać typy bukmacherskie może każdy, jednak mierzenie skuteczności jest bardzo trudne. Sami możemy prowadzić obserwację i wybierać dobrych typerów. Na grupach pojawiają się codzienne typy w dużej częstotliwości oraz ilości. W przypadku tej platformy możemy także liczyć na wymianę informacji między użytkownikami, co może przydać się do analizy i typowania.

Typy bukmacherskie forum – na co zwracać uwagę?

  • Forum to najstarsza platforma do wymiany typów. Fora pojawiły się jeszcze przed Facebookiem, a nawet przed typerskimi stronami internetowymi. Ciężko określić jakość typów bukmacherskich na forum, ale niejednokrotnie skuteczność propozycji za użytkowników mierzą admini. Na forach można też liczyć na sporą ilość informacji i niezbędnych analiz. Jest to jednak archaiczne narzędzie i staje się coraz mniej popularne
  • Porady: typów bukmacherskich z forum ani żadnych innych miejsc, nigdy nie można brać za pewnik. Należy samemu prowadzić analizy, a typy od innych użytkowników traktować jako wskazówki i świeże spojrzenie. Jeśli już chcemy brać typy bukmacherskie od innych, bez analizowania zdarzenia, to polecamy chociaż sprawdzenie skuteczności typera, który zamieścił propozycję.

Strefa typów – najpopularniejsze zakłady w Polsce

Piłka nożna to w Polsce sport narodowy, dlatego nie może dziwić, że typy piłkarskie są także najchętniej wybieranymi do obstawiania. Bukmacherzy ścigają się w wystawianiu jak najlepszych ofert piłkarskich, bo wiedzą, że na takie zdarzenia jest największe zainteresowanie. Jak dobrze typować piłkę nożną?

Przede wszystkim należy samemu analizować spotkania i nie grać tylko na „czuja”. Jest bardzo wiele czynników, które wpływają na wyniki spotkań:

  • Derby – spotkanie dwóch zwaśnionych drużyn zawsze będzie inne niż zwykły mecz. Należy posiadać wiedzę na temat derbów w poszczególnych ligach
  • U siebie, wyjazd – najlepszym przykładem może być tutaj Lech Poznań z sezonu 2017/18. Kolejorz potrafił w kwietniu mieć statystykę meczów u siebie 13W 1R 0P, a na wyjeździe pozostawać bez wygranej od sierpnia! Drużyny potrafią uczynić twierdzę z własnego stadionu, ale na wyjazdach grać fatalnie.
  • H2H – jedna drużyna wygrywa mecz za meczem, a druga ma serię porażek. Wygrywa ta z serią porażek, jak to się stało? Wystarczyło spojrzeć na statystykę H2H (head to head, bezpośrednie mecze). Okazuje się, że drużyna z serią porażek ma patent na konkretną ekipę i bez względu na formę ją ogrywa.

To trzy podstawowe czynniki, które należy znać. Jest ich znacznie, znacznie więcej. Żeby stać się ekspertem w typach piłkarskich potrzeba dużo czasu i pokory.

typy bukmacherskie Polska

Typy piłkarskie są mocne tylko w niektórych ligach?

Wszystkie ligi są bardzo specyficzne i trzeba oddzielnie poznawać klimat każdej z nich. Jednymi z najtrudniejszych do obstawiania rozgrywek są te polskie. Ekstraklasa jest bardzo nieprzewidywalna, dlatego jest czasami nazywana „najlepszą ligą świata” – oczywiście z przekąsem.

Liga Mistrzów to np. rozgrywki o rzeczywiście najwyższym, światowym poziomie. Pada tam jednak również wiele niespodzianek. Są natomiast marki, które po prostu nie zawodzą. Real Madryt i FC Bayern dochodzili do półfinałów LM kolejno 8 i 7 razy w ostatnich 10 latach (stan na 2018). To miażdżąca statystyka, która wskazuje, że ci dwaj faworyci nie zawodzą. Wracając na chwilę do Ekstraklasy – w niej taka sytuacja nie ma miejsca. Faworyci notorycznie dają plamę.

Typy piłkarskie są chętnie obstawianie również na angielskim podwórku, gdzie ciężko o fixy bukmacherskie, a łatwo o niesamowicie emocjonujące spotkania. Pierwsza drużyna tabeli może przegrać z ostatnią – to dzieje się rokrocznie. Są jednak ekipy jak Manchester United, City, Liverpool czy Chelsea, którym można względnie ufać.

Reasumując, nie można jednoznacznie sklasyfikować, która liga jest najlepsza do obstawiania, a która najgorsza. Najkorzystniejsze rozgrywki to takie, na których typer się zna i ma o nich pojęcie – to złota prawda o typach piłkarskich.

Płatne typy są warte swojej ceny?

Każdy, kto obstawia przez jakiś czas, spotkał się z ogłoszeniem lub bezpośrednią propozycją związaną z zakupem płatnych typów. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że większość osób reklamujących swoje grupy z płatnymi typami to naciągacze. Ciężko jest oczekiwać, że zawodowy typer, który spędza bardzo dużo czasu na analizach, znalazłby czas na podawanie swoich propozycji. Po drugie i najważniejsze, gdyby profesjonaliści podawali swoje typy (za pieniądze) to kursy by spadały, a pobrane środki od graczy na pewno by tego nie wynagrodziły. Duże wpłaty na konkretny zakład mają wpływ na jego kurs.

W kwestii płatnych typów bukmacherskich radzimy uważać i raczej nie korzystać z tego typu usług. Skuteczność propozycji jest wątpliwa, a większość chce tylko naciągnąć początkujących graczy na pieniądze.

Dobre typy bukmacherskie

Dobrymi typami bukmacherskimi należy nazwać propozycje, które są poddane wcześniejszej, pogłębionej analizie z wieloma czynnikami. Valubet, czyli zakład, w którym gracz oszacował prawdopodobieństwo wygranej wyżej niż wskazujący na to kurs u bukmachera, to także dobry typ bukmacherski. Doświadczenie w zakładach jest bardzo ważne i to ono umożliwi konstruowanie dobrych typów bukmacherskich.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem