Stefano Pioli: „Naszą intencją jest zatrzymanie Fikayo Tomoriego”

Wygląda na to, że gra Fikayo Tomoriego spodobała się trenerowi AC Milanu, Stefano Pioliemu. Szkoleniowiec we wczorajszej konferencji przyznał, że bardzo chce, aby Anglik został w drużynie na dłużej.

Fikayo Tomori na San Siro trafił w styczniu tego roku. Na ten moment w ekipie AC Milanu występuje na zasadzie wypożyczenia, za które włosi zapłacili Chelsea 2 miliony euro. Dodatkowo „Rossoneri” zapewnili sobie opcję wykupu Anglika za kwotę nieco ponad 28 milionów euro. Wielu ekspertów sądziło, że zespół z Mediolanu będzie miał problem z zebraniem pieniędzy na opłatę transferową, jednak wiele wskazuje na to, że Tomori pozostanie we Włoszech.

Zobacz również: Zidane zaniepokojony kondycją zespołu. „Jesteśmy na fizycznej granicy”

Tomori świetnie zaaklimatyzował się w drużynie, a zadowolenia z jego usług nie kryje trener, Stefano Pioli. Włoch po spotkaniu z Parmą (3:1) otwarcie powiedział o sytuacji swojego obrońcy.

Wpłynął we wspaniały sposób na drużynę i bardzo szybko się zaaklimatyzował. Dysponuje innymi cechami w kontekście tempa i rozgrywania piłki od tyłu, co z pewnością ulepsza jakość zespołu. Fikayo jest piłkarzem, który dużo nam daje, a naszą intencją jest zatrzymanie go u nas. Zobaczymy, co wydarzy się w Chelsea – powiedział Pioli.

23-letni obrońca wystąpił w barwach Milanu w 14 spotkaniach. Jego wypożyczenie kończy się 30 czerwca 2021 roku.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem