Stefan Kraft zwycięzcą kwalifikacji, Piotr Żyła tuż za podium

Stefan Kraft okazał się być najlepszy w czwartkowych kwalifikacjach do mistrzostw świata na dużej skoczni. Bardzo blisko podium był Piotr Żyła, a Dawid Kubacki zajął 9. miejsce.

Austriacki skoczek mimo zajęcia pierwszego miejsca nie oddał najdłuższego skoku. Mistrz świata z 2017 roku wygrał głównie dzięki wysokim notom i rekompensacie za belkę i wiatr. Warunki atmosferyczne podczas czwartkowych kwalifikacji były bardzo zmienne – dla przykładu Żyła i Kubacki otrzymali ponad 10 punktów rekompensaty za wiatr, a drugiem Johanowi Andre Forfangowi odjęto 1.1 punktu. Trzecie miejsce wywalczył Markus Eisenbichler.

Zobacz również: „Czuję się jak skokowe Leicester” – Granerud komentuje zwycięstwo w PŚ

Do trzeciego Eisenbichlera mistrz świata z normalnej skoczni, Piotr Żyła, tracił tylko 0.1 punktu. „Wewiór” osiągnął najlepszy wynik wśród naszych wszystkich skoczków. Drugi w kolejności był Dawid Kubacki, który zajął 9. lokatę. Kamil Stoch zajął 13. miejsce, a Andrzej Stękała był 18. Kwalifikację do piątkowego konkursu uzyskało czterech „biało-czerwonych”.

Przypomnijmy, że w piątek na skoczni nie zobaczymy lidera Pucharu Świata i zdobywcy Kryształowej Kuli – Halvora Egnera Graneruda. U Norwega zdiagnozowano koronawirusa. Konkurs na dużej skoczni w Oberstdorfie rozpocznie się w piątek (05.03) o godzinie 18.

https://twitter.com/Eurosport_PL/status/1367529252040577026

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem