Statystyki Messiego sezon po sezonie. Kosmos!

Statystycy pokusili się o podsumowanie wszystkich występów Leo Messiego w barwach FC Barcelony, od sezonu 2004/2005 do teraz. Liczby są absolutnie KOS-MI-CZNE. Uwagę zwraca zwłaszcza sezon 2011/2012 z 73 golami i 36 asystami we wszystkich rozgrywkach!

Lionel Messi przez 12 kolejnych lat nie miał sezonu, w którym zdobyłby mniej niż 30 goli i jednocześnie zaliczył dwucyfrową liczbę asyst. Zakończony niedawno sezon 2019/2020 na papierze wydaje się najsłabszym od dawna. Argentyńczyk trafił do siatki „tylko” 31 razy, co jest niczym przy jego wyczynach z kilku poprzednich sezonów. Średnie 1,2 gola na mecz, utrzymująca się przez całe rozgrywki, były u niego standardem. Warto zauważyć jednak, że na początku minionego sezonu Messi leczył kontuzję, zagrał najmniej spotkań od lat, bo tylko 44. Barcelona zawodziła, a przy tym Messi był niezwykle wszechstronny. Miał aż 28 asyst! Zaledwie po raz drugi w historii piłkarzowi zdarzyło się mieć ponad 20 goli i 20 asyst w La Liga.

Messi wciąż pozostaje absolutnym liderem wielu klasyfikacji, udowadniając, że nawet w feralnych rozgrywkach 2019/2020 był najlepszym zawodnikiem w lidze.

Czy na tym owe statystyki mają się urwać? Jorge Messi, tuż po przylocie z Rosario do Barcelony, rzucił tylko dziennikarzom „nic nie wiem, panowie”. Na lotnisku czekał na niego tłum reporterów. Kibice śledzili w internecie trasę samolotu, którym ojciec gwiazdora Barcelony przybył na spotkanie z prezydentem klubu. Najbliższe dni, a może godziny, pokażą w którym kierunku to pójdzie. I czy za moment Manchester City będzie prezentował Argentyńczyka jako swojego piłkarza.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem