Starość, nie radość? Fatalny błąd Gigiego Buffona w meczu z Sassuolo (video)

Wojciech Szczęsny w niedzielne popołudnie usiadł na ławce, by po raz piąty w tym sezonie pełny mecz w Serie A rozegrał Gianluigi Buffon. 41-letni Gigi niezmiennie budzi gigantyczny szacunek środowiska oraz kibiców, ale ostatnio najwyraźniej nieco zardzewiał. W spotkaniu z Sassuolo przytrafił mu się kosztowny błąd, który poskutkował utratą dwóch punktów.

Legendarny bramkarz Juventusu, zgodnie z umową zawartą przed rozpoczęciem sezonu, raz na jakiś czas odciąża Wojciecha Szczęsnego i wchodzi między słupki. Hierarchia jest jasna – jest już wyłącznie jego zmiennikiem, ale krok po kroku zmierza do historycznego rekordu występów w Serie A. Polski golkiper wypowiada się o nim z największą nabożnością. Miał szczęście trafić na takiego nauczyciela na swojej drodze. Niemniej dziś kibic Juve już za Gigim w bramce nie tęskni.

W niedzielnym meczu przeciwko Sassuolo, Buffonowi przytrafił się prosty błąd. Przepuścił do bramki piłkę lecącą niemal wprost w niego. Choć odpowiednie „zasługi” należy zapisać też Matthijsowi de Ligtowi, który całą sytuację sprokurował bardzo nieudanym wybiciem.

Wina holenderskiego defensora jest niezaprzeczalna, niemniej uderzenie Francesco Caputo również nie było na tyle dobre, by Buffon miał sobie z nim nie poradzić. A jednak. Piłka wturlała się po jego ciele do siatki.

https://twitter.com/SerieA_GO/status/1201156612859273216?s=20

O statusie Buffona niech świadczą słowa niedzielnego debiutanta w bramce Sassuolo – 18-letniego Stefano Turatiego, który podkreślił jak wielkim wydarzeniem było dla niego zagranie w Serie A przeciwko Gigiemu. „Oglądałem go, gdy dorastałem. Pierwsza rzecz, jaką muszę teraz zrobić, to zadzwonić do mamy!” – oświadczył z dziecięcym entuzjazmem.

Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Wynik z rzutu karnego ustalił Cristiano Ronaldo.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem