Stal Gorzów – Unia Leszno. Czas na rewanż

To będzie walka o każdy centymetr toru. Lesznianie, podrażnieni ostatnią porażką w Lublinie oraz na inaugurację sezonu z drużyną Moje Bermudy Stal Gorzów, teraz będą chcieli na stadionie im. Edwarda Jancarza nie tylko wygrać, ale i zgarnąć punkt bonusowy. Będący w dobrej dyspozycji gorzowianie na pewno nie będą „Bykom” ułatwiać tego zadania.

Piotr Baron po raz kolejny nie planuje roszad w składzie. „Żelazne” zestawienie otwiera Emil Sajfutdinow, który wystartuje z numerem 1. Na Rosjaninie spoczywa duża odpowiedzialność, tym bardziej po ostatnim niepowodzeniu w Lublinie. W spotkaniu z Motorem najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu PGE Speedway Ekstraligi zdobył zaledwie cztery punkty. W środowisku żużlowym mówi się, że spadek formy „Rosyjskiej Rakiety” nie jest dziełem przypadku. Pod koniec maja jeden z najlepszych tunerów na świecie Ashley Holloway zerwał bowiem współpracę z Sajfutdinowem. Brytyjczykowi nie podobało się, że w meczu przeciwko Marwis.pl Falubaz Zielona Góra wicemistrz świata przesiadł się na silnik innego tunera – Petera Johnsa. W Lesznie liczą, że słabsza postawa w Lublinie i dorobek czterech punktów to wypadek przy pracy i efekt przejściowych kłopotów, z którymi Emil szybko sobie poradzi.

Unia Leszno wygra ze Stalą Gorzów – kurs LV BET: 3.15

To właśnie Sajfutdinow wespół z Januszem Kołodziejem stanowią jedną z najsilniejszych par w PGE Speedway Ekstralidze. „Koldi” w niedzielę wystartuje ponownie z numerem dwa na plecach. Pod trójką Jaimon Lidsey, który stał się ważnym ogniwem „Byków” na Lubelszczyźnie. Australijczyk zapisał na swoim koncie osiem „oczek”, dwukrotnie zwyciężając na torze przy Al. Zygmuntowskich. Jeszcze lepszy występ zaliczył jego starszy rodak. Jason Doyle zaliczył fenomenalne spotkanie, zdobywając 14 punktów. Tylko raz musiał uznać wyższość rywali, kończąc wyścig na ostatnim miejscu.

Unia Leszno wygra PGE Ekstraligę – kurs LV BET: 3.25

Wszystko wskazuje również na to, że prędkość w swoich motocyklach odzyskał Piotr Pawlicki. W Lublinie popularny „Piter” do dorobku Fogo Unii dopisał osiem punktów. Parę juniorów tworzą: Damian Ratajczak i Kacper Pludra. W ekstraligowym debiucie 16-latek zdobył swój pierwszy punkt w lidze. Wprawdzie w Lublinie nie udało się tej zdobyczy powiększyć, ale występem na najniższym szczeblu rozgrywek w barwach Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz Ratajczak udowodnił, że drzemie w nim spory potencjał. Młody zawodnik „Byków” zdobył aż 10 punktów, walnie przyczyniając się do wygranej z trudnym rywalem Trans MF Landshut Devils.

Unia Leszno wygra, zremisuje lub przegra nie więcej niż czteroma punktami (handicap +4.5) – kurs LV BET: 1.90

W zespole z Gorzowa pierwsze skrzypce powinien grać tradycyjnie Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik, który na 37 wyścigów tylko dwukrotnie przyjechał na trzeciej pozycji i raz był ostatni. To obecnie najskuteczniejszy zawodnik PGE Speedway Ekstraligi w trwającym sezonie. Zaliczyć do udanych może go także Martin Vaculik. Słowak to jasna postać gorzowskiego zespołu. Walnie przyczynił się też do zwycięstwa Moich Bermudów Stali w Lesznie na początku kwietnia, tak jak i Anders Thomsen, który w Lesznie zdobył siedem „oczek”. Forma Duńczyka jednak rośnie. W ostatnim spotkaniu z eWinner Apatorem Toruń zapisał na swoim koncie 10+1 punktów.

Unia Leszno będzie wyżej niż Stal Gorzów w tabeli – kurs LV BET: 2.02

Obecnie gorzowianie plasują się na trzecim miejscu z dorobkiem 10 punktów. Lesznianie zajmują po siedmiu meczach miejsce tuż za niedzielnym rywalem. Wygrana w tym spotkaniu znacznie przybliży zwycięzcę do fazy play-off i walki o złoty medal Mistrzostw Polski. To mecz nie za dwa, a za trzy punkty. Początek spotkania w niedzielę 6 maja o godzinie 19:15 na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim.

Wygra Stal Gorzów – 1.45
Remis – 13.00
Wygra Unia Leszno – 3.15

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów:

 1. Szymon Woźniak
 2. Marcus Birkemose
 3. Martin Vaculik
 4. Anders Thomsen
 5. Bartosz Zmarzlik
 6. Wiktor Jasiński
 7. Kamil Nowacki

Fogo Unia Leszno:

 1. Emil Sajfutdinow
 2. Janusz Kołodziej
 3. Jaimon Lidsey
 4. Jason Doyle
 5. Piotr Pawlicki
 6. Damian Ratajczak
 7. Kacper Pludra

Wynik pierwszego meczu: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów – 48:42

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem