Stadion – legenda przejdzie do historii. Zasłużony klub dostanie nowy obiekt! Oto jak będzie wyglądał

Decyzja zapadła. Kolejny zasłużony klub doczeka się nowego, godnego obiektu. Władze Katowic poinformowały, że za kwotę ponad 200 milionów złotych wybudują stadion, halę sportową oraz dwa boiska treningowe. Kompleks ma być gotowy w 2024 roku.

Prezydent Katowic, Marcin Krupa, ogłosił jednocześnie, że dotychczasowy stadion GKS Katowice przy ulicy Bukowej nie zostanie zburzony. Przejmie rolę ośrodka treningowego, tak jak stało się to choćby we Wrocławiu czy Gdańsku, gdzie Lechia oraz Śląsk na co dzień pracują na dawnych obiektach przy ul. Traugutta oraz Oporowskiej.

Plan budowy nowego obiektu w Katowicach powstawał w bólach przez długie miesiące. W grudniu 2019 roku firma RS Architekci oszacowała koszt jego budowy na ponad 560 milionów złotych, co zaszokowało opinię publiczną i miejskich urzędników. Doszło do przesilenia, otwartego konfliktu między samorządem a potencjalnym wykonawcą.  Suma na szczęście okazała się błędem w szacunkach. Ostatecznie budowa ma pochłonąć ponad 200 mln zł. Firma architektoniczna do 31 marca ma przedstawić oficjalny kosztorys. Do połowy roku ma z kolei zostać zatwierdzony plan wykonawczy.

Prezydent Katowic, cytowany przez „Dziennik Zachodny:

„To inwestycja, która w historii miasta najdłużej czeka na realizację. Budowa była odkładana na dalszy plan, ponieważ były ważniejsze działania. Teraz główne przedsięwzięcia zostały ukończone, więc przyszedł czas na stadion”.

Nowy stadion GKS Katowice pomieści 15 tysięcy kibiców. Oto jak będzie wyglądał:

 

Czy zwiastuje lepsze czasy dla GieKSy, która niestety ugrzęzła obecnie na trzecim poziomie rozgrywek?

Zdjęcia projektu pochodzą z Propertydesign.pl / SARP Katowice.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem