SSS 3: „Jastrzębie” pozostają w grze o fazę play-off!

x-kom AGO nadal ma szansę na awans do play-offów Spring Sweet Spring 3. Wszystko to dzięki czwartkowej wygranej przeciwko szwedzkiemu Galaxy Racer (2:1).

Start trzeciej edycji Spring Sweet Spring 3 dla x-kom AGO nie był najlepszy. „Jastrzębie” zostały zaproszone do głównego turnieju, a w pierwszych dwóch spotkaniach zanotowali dwie porażki. Polacy ulegli bowiem w starciach z Alternate aTTaX oraz 1WIN. Bilans 0-2 oznaczał, że nie ma już miejsca na potknięcia. W środę ekipa z Polski pokonała MiBR, a w czwartek miała mierzyć się z Galaxy Racer.

Początek spotkania zwiastował jednak koniec rozgrywek dla AGO. Pierwsza mapa wpadła na konto Szwedów (16:13 de_dust2), a na de_vertigo przeciwnicy „Jastrzębi” prowadzili już wynikiem 11:4. Drużyna Damiana „Furlana” Kisłowskiego rzuciła się jednak do odrabiania strat i doprowadziła do dogrywki, którą udało im się wygrać. Dobrą dyspozycję utrzymali również w pierwszej połowie de_mirage, którą zakończyli z pięciopunktową przewagą. Galaxy Racer nawiązało walkę, jednak Polacy nie pozwolili na comeback kończąc „Mirka” wynikiem 16:12.

Zwycięstwo AGO oznacza, że marzenia o awansie do play-offów wciąż są żywe. Decydujące spotkanie rozegrają już w piątek, jednak jeszcze nie wiemy, kto będzie ich przeciwnikiem.