Sprout ulega w finale 35 sezonu ESEA MDL – Endpoint zagra w EPL

Reprezentowane przez dwóch Polaków - Snatchiego i Dychę - Sprout przegrało finał ESEA MDL. Główną nagrodę, czyli awans do ESL Pro League wygrało Endpoint.

Polsko-niemiecka formacja awans do finału uzyskała poprzez dolną drabinkę. Podczas play-offów ulegli portugalskiemu sAw, które później pokonali w finale konsolidacyjnym. W meczu o najwyższą stawkę czekało na nich Endpoint, które na swojej drodze pokonało między innymi forZe oraz Nexus.

Awans do finału z górnej drabinki oznacza, że starcie finałowe rozpocznie się od wyniku 1:0 dla drużyny, która w play-offach nie przegrała. Tak też było tym razem, pojedynek pomiędzy Sprout a Endpoint rozpoczęło się prowadzeniem brytyjskiej formacji. Druga mapa po przepięknej grze wpadła na konto Sprout (16:2 de_train). Trzecia odsłona meczu padła łupem Endpoint, a czwarta ponownie przypisana została zespołowi Snatchiego.
Zabrakło niestety „kropki nad i”. Decydującą mapę wygrało Endpoint (16:11 de_mirage) i to oni zgarniają główną nagrodę – awans do światowej elity w ESL Pro League.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem