Spotkanie Bońka z właścicielem wielkiego klubu. Może zostać dyrektorem!

Zbigniew Boniek po zakończeniu kadencji w Polskim Związku Piłki Nożnej zostanie dyrektorem w wielkim, europejskim klubie? Taki scenariusz przewiduje Corriere dello Sport, który łączy prezesa PZPN z AS Romą.

Jednym z najgorętszych tematów dnia wśród kibiców AS Roma są doniesienia o możliwym zasileniu Zarządu klubu przez osobę obecnego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka. Były piłkarz Giallorossich, który w stolicy Włoch zakończył piłkarską karierę, miałby zostać dyrektorem technicznym w klubie ze Stadio Olimpico. Corriere dello Sport donosi o spotkaniu Bońka z właścicielem klubu, Danem Friedkinem. Amerykański miliarder kilkanaście miesięcy temu kupił klub za blisko 800 milionów euro i ma mocarstwowe plany. W przyszłym sezonie rzymian do piłkarskiego boju prowadzić będzie Jose Mourinho.

Czy Mourinho z Bońkiem będą pracować w jednym klubie? – Rozmawiałem z Bońkiem. Powiedział mi, że jego rola wiceprezesa UEFA nie koliduje z rolą kierowniczą w Romie i byłby bardzo szczęśliwy, gdyby mógł pracować w Rzymie – powiedział dziennikarz Stefano Piccheri z Rete Sport.

– Zibi potwierdził że przy okazji meczu Romy z Manchesterem United odbyło się spotkanie z Friedkinsem – dodał dziennikarz. Kadencja prezesury Bońka w PZPN niedługo dobiegnie końca, więc powrót do Rzymu na stałe wydaje się być planem, który nosi duże znamiona prawdopodobieństwa. Roma już zatrudniła szefa działu piłkarskiego (Tiago Pinto) oraz trenera (Jose Mourinho), a teraz miałaby pozyskać dyrektora technicznego. Sam Boniek na antenie jednej z włoskich rozgłośni radiowych przyznał nie tak dawno, że byłby szczęśliwy, gdyby mógł „pomóc Romie w rozwoju sportowym i instytucjonalnym”. – Gdyby ktoś do mnie zadzwonił, byłbym dostępny – powiedział w Rai Radio 2, cytowany przez Sportowefakty WP.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem