Białe Kołnierzyki po polsku

Marcin Marczak w swojej zawodowej karierze bokserskiej stoczył jedenaście walk, z których wszystkie wygrał. Jest też trenerem, który przez lata miał okazję przyglądać się w Wielkiej Brytanii, jak powinno organizować się gale białych kołnierzyków, a następnie przeniósł to na polski grunt. Jak udało się tego dokonać i co stało na przeszkodzie? Gdzie jest polski boks w porównaniu do boksu angielskiego? Co dzieje się w głowie amatora, przygotowującego się do walki podczas bokserskiej gali ? O tym wszystkim rozmawialiśmy z organizatorem 13. gali White Collar Boxing Night, która odbędzie się w Gdańsku w najbliższą sobotę.

Strachu zaczyna przygodę z MMA. Jak radzili sobie debiutanci?

Dokładnie 8 lat temu, 11 grudnia 2009 roku swój debiut w federacji KSW, czym – zdaniem wielu – rozpoczęła się nowa era w historii polskiego MMA. Pudzian zdecydowanie wygrał z Marcinem Najmanem, a tamto wydarzenia odbiło się w naszym kraju ogromnym echem. Strongman zmienił dyscyplinę sportu i pokazał, że mieszane sztuki walki nie są tylko dla zawodników, którzy wywodzą się z judo lub zapasów.

Zimnoch wystąpi w MMA. “On nawet w boksie był przeciętny”

Zmiana dyscyplin w sportach walki jest obecnie tak powszechna, że aż boimy się kolejnych miesięcy. Całkiem możliwe, że gdybyśmy zapadli w sen zimowy i obudzili się w kwietniu, to okaże się, że bohaterowie KSW walczą podczas Polsat Boxing Night, a pięściarze szykują się do starć w oktagonie. Kolejnym, który zmienia rozmiar rękawic i wystąpi we wszechstylowej walce wręcz jest Krzysztof Zimnoch.

Trybson kontra Arab na FEN 20?

Wielce prawdopodobne, że podczas kolejnej gali FEN 20 „Next Level” zobaczymy w klatce aż dwóch zawodników, którzy nie wywodzą się stricte ze sportów walki. Mowa o Pawle „Trybsonie” Trybale i Gabrielowi Al-Sulwi, czyli „Arabowi”. Być może znany z telewizyjnego show Trybson oraz raper Arab staną naprzeciwko siebie w warszawskiej gali Torwar.

Czy Popek i Strachu skradną show na KSW 41?

Znamy już wszystkich bohaterów gali KSW 41, która 23 grudnia odbędzie się w Katowicach. Włodarze federacji gwarantują, że Spodek znowu odleci, a znakomita rozpiska walk spowoduje, że fani mieszanych sztuk walk dzień wcześniej otrzymają świąteczny prezent od Mikołaja.

Doping? Hulaj dusza, piekła nie ma!

Dosyć niespodziewanie dostał walkę z Deontayem Wilderem i jeszcze bardziej niespodziewanie z niej wypadł. Wszystko za sprawą niedozwolonych substancji, które podczas przygotowań do mistrzowskiej próby zażywał. Minął miesiąc z hakiem od tamtych wydarzeń, a my już wiemy, że facet jest czysty jak łza i nic mu nie grozi. Przed państwem Luis Ortiz i jego historia.

Gala Najmana na Narodowym? “To żałosny cyrk”

Mnóstwo skrajnych opinii, sporo hejtu, ale i kilku obrońców, którzy uważają, że organizowana 25 maja 2018 roku przez Marcina Najmana gala bokserska na PGE Narodowym to dobry pomysł. Wydarzenie ma w podniosły sposób upamiętnić stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.