Sporty walki: Kto podbije warszawski Torwar?

Wszyscy miłośnicy sportów walki zapewne nie mogą się doczekać kolejnych emocji związanych z dzisiejszą galą FEN 16 Warsaw Reloaded. Na warszawskim Torwarze, po raz kolejny będzie można podziwiać walki MMA oraz K-1. To już druga wizyta tej organizacji w stolicy, a jeśli poziom będzie taki jak na poprzedniej edycji, to kibiców czeka kilka godzin świetnych

Wszyscy miłośnicy sportów walki zapewne nie mogą się doczekać kolejnych emocji związanych z dzisiejszą galą FEN 16 Warsaw Reloaded. Na warszawskim Torwarze, po raz kolejny będzie można podziwiać walki MMA oraz K-1. To już druga wizyta tej organizacji w stolicy, a jeśli poziom będzie taki jak na poprzedniej edycji, to kibiców czeka kilka godzin świetnych walk.

Kartę pojedynków zamyka zestawienie Kamila Łebkowskiego z Gabrielem Silvą. Jeśli „Bomba”, który jest niepokonany od blisko czterech lat przedłuży do jedenastu swoją imponującą serię zwycięstw z rzędu, będzie blisko wymarzonego kontraktu z UFC. Póki co interesuje go walka o pas FEN.

Oto co powiedział sam zawodnik: „Walkę chciałbym zakończyć przez nokaut. Lubię w ten sposób kończyć pojedynki i uważam, że to najlepiej świadczy o zawodniku. Zwycięstwo w sobotniej walce otworzyło by przede mną możliwość zawalczenia o mistrzowski pas. W dłuższej perspektywie to moje marzenie i cel. Organizatorzy wspominali o tym, że kolejną walkę mógłbym stoczyć już w maju. Bardzo podoba mi się ten pomysł, ponieważ nie walczyłem przez pół roku i chciałbym jakoś nadrobić stracony czas.”- powiedział w rozmowie z Maciejem Turskim dla serwisu polsatsport.pl

fot. Paweł Najmowicz / FEN Federation

Jeśli chodzi o inne pojedynki w formule MMA, to ciekawie zapowiadają się również starcia z udziałem Pawła Pawlaka z Ireneuszem Szydłowskim oraz Bartłomieja Kopery z  Daguirem Imawowem. W tym drugim zestawieniu będziemy mogli się przekonać, na co tak naprawdę stać popularnego „Małpę”.

Oczywiście podczas dzisiejszego wydarzenia nie zabraknie również bardzo widowiskowych pojedynków w formule K – 1. Wiele osób czeka na występ Radosława Paczulskiego. Zawodnik warszawskiego Uniq Fight Club jest multimedalistą mistrzostw Polski i członkiem kadry narodowej w obu tych dyscyplinach sportu. Jesienią ubiegłego roku w imponującym stylu zdobył tytuł mistrza świata K-1 Global w kategorii 85 kg, w obu walkach turnieju finałowego nokautując rywali kolanem na głowę.

Poza tym bardzo emocjonujące pojedynki zwykle dają tacy „fajterzy” jak Marcin Szreder czy Arkadiusz Wrzosek. Ich rywalizacja w klatko – ringu również powinna dostarczyć kibicom wielu wrażeń.

Transmisję z dzisiejszej gali będzie można zobaczyć od 18:30 na Polsat Sport Fight, od 20:00 w Polsat Sport, a od 22:00 na antenie Super Polsat.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem