Sporty walki: Czekając na sobotę!

Dla wszystkich miłośników sportów walki zapowiada się świetna sobota. To właśnie już jutro będziemy świadkami powrotów Mateusza Masternaka i Andrzeja Fonfary. Na Wyspach Brytyjskich dojdzie ponad to, do bardzo ciekawej rywalizacji pomiędzy Davidem Hayem i Tonym Bellew. Fani MMA również powinni być zadowoleni ponieważ czeka ich bardzo interesująca gala UFC 209, gdzie wystąpi Marcin Tybura. A jakby tego było mało, to jest jeszcze PLMMA 72 z debiutującym Szymonem Kołeckim na czele.

Andrzej Fonfara zmierzy się w trudnym pojedynku z Amerykaninem Chadem Dawsonem. Polak wraca po porażce i jeśli chce się jeszcze liczyć w kategorii półciężkiej na świecie, to musi pokonać byłego mistrza świata: „Jestem gotów na tę walkę, chcę jej, już się nie mogę doczekać soboty! Źle mi było po przegranej ze Smithem, ale znałem już to uczucie z walk ze Stevensonem i Findleyem, więc wiedziałem, że muszę się szybko pozbierać i być gotowy na następne wyzwania. Co cię nie zabije, to cię wzmocni, ja jestem teraz mocniejszy i udowodnię to w sobotę!” – zapowiada „Polski Książę”.

Zdecydowanie łatwiejsze zadanie czeka Mateusza Masternaka. Zawodnik, który rozpoczynał swoją przygodę z boksem od Gwardii Wrocław wraca na ring po 11 miesiącach przerwy. Jego rywalem na gali w Dzierżoniowie będzie Rosjanin Aleksander Kubicz. Każdy inny wynik, jak zwycięstwo „Mastera” będzie sensacją.

Na Wyspach Brytyjskich zapowiada się niesamowita konfrontacja byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Davida Haye’a z czempionem WBC w dywizji junior ciężkiej Tonym Bellew. Panowie się szczerze nie lubią, pobili się na konferencji prasowej i każdy z nich zapowiada, że sprawi ból swojemu przeciwnikowi. To powinno się świetnie oglądać!

Emocji na pewno nie zabraknie na UFC 209. Jak możemy przeczytać w naszym nowym cyklu „Analiza  MMA”: „Wydarzenie to jest promowane dwiema walkami o tytuł. W pierwszej mistrz kategorii półśredniej Tyron Woodley, w rewanżu zmierzy się ze Stephenem Thompsonem, a w drugiej Khabib Nurmagomedov, podejmować będzie Tony’ego Fergusona o tymczasowy pas wagi lekkiej.” Warto dodać, że na tej sami gali Marcin Tybura zmierzy się z Brazylijczykiem Luisem Henrique i jeśli chce pozostać w UFC, to musi odnieść przekonywujące zwycięstwo.

W Łomiankach odbędzie się PLMMA 72, gdzie będzie można obejrzeć walki takich zawodników jak: Naruszczka, Piskorz, Ziółkowski, Horwich czy debiutujący w Mieszanych Sztukach Walki były „ciężarowiec” – Szymon Kołecki.

Jak widzicie, nie warto w sobotni wieczór (i właściwie całą noc) ruszać się sprzed kanapy. Generalnie popieramy ruch, spotykanie się ze znajomymi, randki z drugimi połówkami…itd. W tym czasie, polecamy to jednak załatwić kiedy indziej. Zapowiada się bowiem prawdziwa uczta dla miłośników prawdziwych grzmotów!

Komentarze