Sousa nie był pierwszym wyborem? Boniek zdradza z kim rozmawiał najpierw

Zbigniew Boniek w rozmowie z tygodnikiem Piłka Nożna rozlicza się z decyzji o zatrudnieniu Portugalczyka Paulo Sousy. Ocenia również przegrane mistrzostwa Europy. 

Boniek przyznaje, że analizując efekt, jakim jest wynik Euro 2020 w wykonaniu reprezentacji Polski, możemy mówić wyłącznie o rozczarowaniu. Z tego powodu nie potrafi dzisiaj odpowiedzieć, jak większość z nas, “tak” lub “nie” na pytanie: czy wybór Paulo Sousy na stanowisko selekcjonera był właściwy? „Patrząc przez pryzmat rezultatów, liczyliśmy na więcej. Zawodnicy jednak chwalą sobie współpracę z trenerem, ma takie CV, jakiego nie miał żaden polski trener w ostatnich 30 latach”

„Jeśli weźmiemy pod uwagę suchy wynik, wybór można ocenić jako niewłaściwy. Ale czy Paulo Sousa jest złym trenerem? Nie jest.

Twierdzi, że Portugalczyk dostrzegał liczne problemy w swoim zespole, a gdyby nie szereg kontuzji, bylibyśmy drużyną zdecydowanie mocniejszą. Uważa, że z Hiszpanią i Szwecją zagraliśmy tak otwarcie i dobrze, jak dawno z nikim na tym poziomie. “Nie prowadzimy polityki płaczu, ale fakty są takie, że ze zdrowymi Arkiem Milikiem, Krzyśkiem Piątkiem, Jackiem Góralskim, Krystianem Bielikiem czy Arkiem Recą gra zespołu mogłaby w fazie ofensywnej i defensywnej wyglądać”.

Zbigniew Boniek w wywiadzie dla Piłki Nożnej mierzy się również z pytaniem, czy Paulo Sousa był jego pierwszym wyborem jako selekcjoner.

“Nenad Bjelica nie mógł zostać trenerem reprezentacji Polski, miał ważny kontrakt z klubem” – odpowiada na to prezes. “Czyli rozważał pan jego kandydaturę?” – dopytuje dziennikarz. “A czyta pan gazety? Bjelica udzielił wywiadu, w którym przyznał, że do niego dzwoniłem, ale nie rozmawialiśmy o reprezentacji Polski. Nie kłamał, gdy poznałem jego sytuację kontraktową, nie było już o czym rozmawiać”.

Mówi się, że Zbigniew Boniek kontaktował się z Bjelicą na prośbę jednego z włoskich klubów, który chciał go wówczas zatrudnić. Z perspektywy czasu i wnioskując ze słów prezesa, nie można wykluczyć, że w rzeczywistości chodziło wówczas o wysondowanie sytuacji w kontekście reprezentacji Polski.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem