Franciszek Smuda skomentował „pijacki rajd” Michała Żewłakowa

„Nie ma przebacz. Przebaczysz jeden raz, piłkarz to wykorzysta i może zrobić to samo kolejny raz - mówi Franciszek Smuda o tym jak karał za alkohol zawodników w swoich drużynach. Po słynnej aferze samolotowej, wyrzucił z kadry także Michała Żewłakowa. Dziś nie jest jednak dla niego już taki surowy, kiedy mowa o jego niedawnym występku pod wpływem.

Michał Żewłakow kończył swoją wieloletnią grę w reprezentacji Polski właśnie alkoholowym skandalem. Przynajmniej w ten sposób sytuację odczytał i zinterpretował ówczesny selekcjoner Franciszek Smuda. Cierpliwość Franza na próbę wystawili „Żewłak” z Arturem Borucem, którzy na przekór trenerowi raczyli się trunkami na pokładzie samolotu wracającego z tournee po Ameryce. Do legendy przeszły obrazki kapitana kadry opuszczającego samolot w charakterystycznym stroju Chicago Bulls.

Na koniec Żewłakow oskarżył Smudę w wywiadzie o tym, że nie chce w drużynie indywidualności i ludzi posiadających jakąkolwiek charyzmę. To on ma być największą gwiazdą drużyny.

Okazuje się, że po latach Franciszek Smuda nie żywi do Michała Żewłakowa wielkiej urazy. A przynajmniej o jego niedawnym przewinieniu – spowodowaniu kolizji drogowej pod wpływem – wypowiada się… dosyć łaskawie.

Super Express: Zaskoczyła pana informacja o jeździe Żewłakowa na podwójnym gazie?

Franciszek Smuda: – Zaskoczyła. Oceniam to jako mało przyjemną wywrotkę wynikającą z nieprzemyślenia. Michał na pewno nie jest pijakiem. Wypił kielicha i zachował się nieodpowiedzialnie, wsiadając za kierownicę.

– To pan usunął Żewłakowa z kadry po słynnej aferze samolotowej. Podjął pan wówczas słuszną decyzję?

– Oczywiście. Znałem trenerów, którzy darowali piłkarzom wyskoki z alkoholem i przebaczali. W takich przypadkach nie ma przebacz. Przebaczysz jeden raz, piłkarz to wykorzysta i może zrobić to samo kolejny raz. Jesteśmy nie tylko trenerami, ale też wychowawcami młodych ludzi, więc trzeba nad tym zapanować. Od początku pracy trenera byłem konsekwentny i za alkohol często waliłem straszne kary.

Tomasz Smokowski zdradził treść wiadomości, jaką wysłał do Michała Żewłakowa

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem